Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Олімпіада в Межигір’ї

  • Виталий Червоненко
   Журналист
  • Розсилка
  Олімпіада в Межигір’ї

  Януковичу варто взяти приклад з Італії, відмовившись від безглуздої ідеї проводити зимові Олімпійські ігри 2022 року.

  Януковичу варто взяти приклад з Італії, відмовившись від безглуздої ідеї проводити зимові Олімпійські ігри 2022 року. Порівняння двох непримітних новин, які з’явилися в українському інформаційному просторі, яскравіше за будь-які дані статистки та стиль життя чиновників вказує на прірву між керівниками країн ЄС та Януковичем.

  Розглянемо першу – уряд Італії офіційно відмовився від підтримки заявки Риму на проведення літніх Олімпійських ігор 2020 року. Пояснення дуже просте – в умовах кризи керівництво країни не може взяти на себе фінансові гарантії проведення змагань. Попри всі суперечки, які виникли в Італії після цього, очевидно, що це рішення відповідальної влади, яка розуміє, що в скрутні часи не варто витрачати мільярди євро на другорядні речі. Потенційно ігри могли б принести інвестиції в країну, проте, скоріше за все, загнали б її в ще страшнішу боргову яму.

  За прикладом далеко ходити не доводиться – варто поглянути на нинішній стан Греції. Ця країна в 2004 році провела ігри в Афінах, витратила на них близько 10 мільярдів євро, що, на думку багатьох експертів, і стало одним з головних чинників нинішнього економічної прірви. Італійці – народ розумний, вирішили не наступати на ті ж граблі. Люди там не менш гарячі, ніж у Греції, а тому кадри палаючих Афін для прем’єра Італії Маріо Монті стали вагомим аргументом.

  Проте зовсім інша справа – Україна. У нас немов кризи немає, проблем з фінансами теж мабуть не існує, гроші МВФ нам ні до чого, а тому зимові ігри 2022 року «на Буковині» для Віктора Януковича – стратегічна мета. Показово, що одночасно з новиною з Італії в інформпросторі з'явилася інша - представники МОК їдуть на Прикарпаття оцінити можливість проведення зимової олімпіади. Для 99% відсотків населення України очевидно, що затія з зимовими іграми в країні з нашим кліматом і жалюгідним фінансовим становищем – це самогубство.

  Досвід підготовки Сочі показав, що зимові ігри - це надзвичайно дороге задоволення – близько 30 мільярдів доларів. Ви тільки вдумайтесь в цю суму, це ледь не річний кошторис України! На жаль, апетити до розкрадань наших чиновників настільки великі, а впертість Президента настільки потужна, що ніхто ніяк не може вбити йому в голову відмовитись від цього безглуздя. Досвід організації власного Євро-2012 довів – на таких справах розкрадаються шалені кошти. Тут доводиться тільки сподіватись на інспекцію МОК, яка таки відмовить Україні, зекономивши нам безліч бюджетних коштів.

  Якщо ж в Януковича така велика сверблячка проводити Олімпійські ігри, хай спробує організувати їх у себе в Межигір’ї. Ви будете сміятись, але ж у нього там є вся необхідна літня інфраструктура! Найперше, є гарний басейн – от вам можливість провести змагання з плавання. Поруч київське море, власний берег, який охороняє воєнізована охорона. Там можна влаштувати перегони на байдарках.

  Є у Януковича в Межигір’ї власні тенісні корти – достатньо для проведення турніру такого рівня. Судячи зі знімків супутника, будує Віктор Федорович і прекрасне гольф поле. Цей вид спорту нещодавно потрапив до олімпійської програми, тому гольфісти тут не нудьгуватимуть.

  Як свідчать працівники резиденції, у Межигір’ї Януковича кілометри і кілометри доріжок, на яких Президент любить пробігтись. Ось вам майданчик для легкоатлетів. Родзинкою олімпійських ігор в Межигір’ї, звичайно, стануть стрибки по пеньках Януковича. Спеціально для ігор і цей вид спорту включать до олімпійської програми. А що, сам Президент України проведе всім охочим майстер клас.

  Думки авторів рубрики «Думки вголос» не завжди збігаються з позицією редакції «Главкома»
  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  ПОПУЛЯРНІ АВТОРИ
  Дмитро Орєшкін
  Дмитро Орєшкін

  Російський політолог

  Мустафа Найєм
  Мустафа Найєм

  Народний депутат

  Микола Сунгуровський
  Микола Сунгуровський

  Директор військових програм Центру Разумкова

  Кирило Сазонов
  Кирило Сазонов

  Політичний оглядач

  Сергій Фурса
  Сергій Фурса

  Спеціаліст відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ