рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Головний рабин Києва наполягає: Антисемітизму в Україні зараз нема. Проте колись був

  • Розсилка
  <p>Президент України Володимир Зеленський та головний рабин Києва Йонатан Біньямін Маркович</p> - Головний рабин Києва наполягає: Антисемітизму в Україні зараз нема. Проте колись був

  Президент України Володимир Зеленський та головний рабин Києва Йонатан Біньямін Маркович

  «Про який антисемітизм можна казати, якщо президент України – єврей, якого обрали понад 70% населення?», - Йонатан Біньямін Маркович

  Головний рабин Києва Йонатан Біньямін Маркович  заперечив, що українці є антисемітами.  «Україна має антисемітську історію, чого ми не можемо заперечувати. Але сказати, що зараз українці є антисемітами, було б неправдою», –  сказав в інтерв’ю «Главкому» Йонатан Біньямін Маркович.

  Рабин зазначив, що, звісно, всюди буває ксенофобія, є люди, які не люблять меншість, але в Україні не ставляться до євреїв якось неправильно. «Про який антисемітизм можна казати, якщо президент України – єврей, якого обрали понад 70% населення? Люди б, мабуть, зважали на його національність, якби у нас була антисемітська країна», – зауважив Йонатан Біньямін Маркович.

  Йонатан Біньямін Маркович підтвердив, що стереотип про «український антисемітизм» існує, бо єврейські погроми тут дійсно були і українці в них брали участь. Але, на його думку, сьогодні в Україні набагато менше антисемітських настроїв, ніж навіть в Європі.

  За словами рабина,  хтось, можливо, зацікавлений в тому, щоб про Україну говорили у світі, як про антисемістську державу, у цьому може бути зацікавлена Росія, але насправді антисемітизму в Україні зараз нема.

  При цьому Йонатан Біньямін Маркович  зауважив, що його прадіда і прабабку тут спалили. «І це були не німці, а українці. Сусіди, їхні друзі. Це сталося поруч з Ужгородом», – розповів рабин.

  Рабин пояснив на прикладі, що особисто вважає проявами антисемітизму: «колись давно я пішов на Хрещатику у магазин мобільного зв’язку, а молода людина, побачивши мене, почала кричати «Хайль, Гітлер!». Або нещодавно в Херсоні в синагогу кинули «коктейль Молотова»».

  Йонатан Біньямін Маркович  висловив вдячність  міністру внутрішніх справ: «якщо є якісь антисемітські речі, він одразу включається. Я з ним в цьому плані завжди на зв’язку, він особисто допомагає». 

  Нагадаємо, посол Ізраїлю Йоель Ліон заявив, що якщо слідувати настановам Міжнародного альянсу пам’яті жертв Голокосту, в Україні є підйом антисемітизму.

  Минулого року провідне ізраїльське видання наголошувало, що в Україні склався унікальний випадок: «Україна – єдина країна в світі, окрім Ізраїлю, де президент і прем'єр-міністр є євреями».

  Торік олігарх Ігор Коломойський дав інтерв’ю ізраїльській газеті Мakorrishon, де розповів, що Володимир Зеленський не релігійний єврей, але «ми працюємо над тим, щоб він принаймні дотримувався Шаббату.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ