Усі галузі з безперервним виробництвом мають продовжити працювати – Паращій

Усі галузі з безперервним виробництвом мають продовжити працювати – Паращій
Чим менше бізнес працюватиме, тим менше буде податків, - експерт

Обмежувальні заходи мають бути адекватними і збалансованими, адже чим суворіші вони будуть, тим більш негативний вплив на економіку вони матимуть, - аналітик

Посилення обмежувальних заходів через карантин, що унеможливлять роботу підприємств з безперервним виробництвом, недоцільне. Заходи мають бути адекватні загрозі, інакше економіка країни зазнає колосальних втрат. Про це заявив керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій, коментуючи можливість введення в Україні надзвичайного стану.

«Усі галузі з безперервним виробництвом зобов'язані працювати, інакше збитки будуть просто колосальні. Те саме стосується і аграрної галузі. Ми розуміємо, що зараз фактично ті дні, які будуть визначати урожай цього року і будуть впливати на торговельний баланс країни, на експортний виторг. Тому, звісно, обмежувальні заходи потрібні, але введення якогось суворого режиму, який унеможливить роботу підприємств, особливо видобувної і переробної промисловості, я думаю, що це точно не те, що потрібно робити», – сказав Паращій.

На його думку, обмежувальні заходи мають бути адекватними і збалансованими, адже чим суворіші вони будуть, тим більш негативний вплив на економіку вони матимуть, і тим менше грошей буде надходити до державного бюджету й, відповідно, менше у держави буде можливостей для захисту людей від епідемії та подолання її наслідків.

«Всі заходи мають бути адекватні. Навантаження на бюджет в будь-якому випадку буде зростати. І зрозуміло, що чим жорсткіші будуть заходи, тим більше буде це навантаження. Бо чим менше бізнес працюватиме, тим менше буде податків. Потрібно шукати якийсь баланс», – зазначив Паращій.

Нагадаємо, раніше в Спілці українських підприємців повідомили, що бізнес-спільнота виступає проти запровадження надзвичайного стану та зупинки більшості нестратегічних підприємств, наголошуючи, що це матиме катастрофічні наслідки для економіки і наразі є передчасним кроком.

Окрім того, ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов на своїй сторінці у Facebook зазначив, що не можна запроваджувати надзвичайний стан в країні і зупиняти роботу підприємств на час карантину, оскільки це вб'є економіку та призведе до поглиблення економічної та політичної кризи.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: