Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  «Якщо захворіли - залишайтесь вдома»: Супрун пояснила, як організм бореться із грипом

  • Розсилка
   «Якщо захворіли - залишайтесь вдома»: Супрун пояснила, як організм бореться із грипом

  «Гарячка, головний біль, біль у м‘язах, у горлі, кашель та нежить - це захисні реакції організму на вірус», - зазначила Супрун

  Виконувачка обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун порадила українцям вакцинуватися від грипу та розповіла, як правильно діяти, коли з’являються головні симптоми хвороби.

  Про це Супрун написала на своїй сторінці в Facebook.

  «Наш організм - основний інструмент боротьби з грипом. А такі симптоми як гарячка, головний біль, біль у м‘язах, у горлі, кашель та нежить - це захисні реакції організму на вірус, що допомагають з ним боротися. Саме вони й свідчать про активну роботу нашого імунітету.

  Вірус грипу викликає запалення в дихальних шляхах, в носі, горлі та легенях. Він потрапляє до організму повітряно-крапельним шляхом (людина вдихає його) або ж побутовим (передається на руках) і потрапляє в організм через слизові оболонки рота, носа або очей.

  Після потрапляння в дихальні шляхи, він зв‘язується з клітинами епітелію, що їх вкривають. Коли вірус потрапляє всередину клітини, він перешкоджає їй виробляти білки та стимулює вироблення специфічних вірусних білків. З часом їх кількість збільшується і вони буквально «захоплюють» сусідні клітини.

  Таке небажане вторгнення приводить імунну систему в стан готовності до боротьби з хворобою. Саме тому більшість симптомів грипу насправді пов‘язані з імунною реакцією організму на вірус», - розповіла Супрун.

  Вона пояснила, чому у хворого виникають біль у горлі, кашель, головний  біль:

  • Чому виникає набряк і біль у горлі?

  Одним з типів клітин, які борються з вірусом, є білі кров’яні тільця Т-лімфоцити. Іноді їх навіть називають «солдатами» імунної системи. Коли Т-клітини локалізують білки вірусу грипу, вони починають розростатися в лімфатичних вузлах навколо легень та горла. Це викликає набряки та біль у цих лімфатичних вузлах. Позбавитись цього симптому можна тільки тоді, коли організм повністю одужає.

  • Чому виникає кашель?

  Збільшення кількості слизу в легенях внаслідок відповідної імунної відповіді на інфекцію, викликає кашель як рефлекс, щоб очистити дихальні шляхи. Як правило, цей процес також спричинений активністю Т-клітин в легенях. Боротьба з вірусом в легенях призводить до появи симптомів, схожих до розвитку бронхіту. Це може погіршити стан у разі наявності попереднього захворювання легень та утруднити дихання.

  • Чому виникає головний біль та гарячка?

  Щоб належно боротися з вірусом, імунні клітини потрапляють в кровотік. Цей процес може впливати на ділянку головного мозку в гіпоталамусі, що регулює температуру тіла. Внаслідок чого виникають гарячка та головний біль.

  «Якщо ви відчуваєте ці симптоми, перше, що треба зробити - звернутися до лікаря та не бігти в аптеку за антибіотиками, «імуномодуляторами» чи рослинними засобами. Лікар за потреби може призначити препарати для усунення симптомів (парацетамол чи ібупрофен для зниження високої температури, засоби від нежитю чи болю в горлі).

  Симптоми грипу - результат активної роботи нашої імунної системи. Тому важливо створити своєму організму умови, щоби він міг боротись з вірусом - дотримуйтесь постільного режиму без зайвих навантажень, пийте багато рідини, провітрюйте приміщення та за можливості робіть вологе прибирання. У нашої імунної системи є достатньо ресурсів для боротьби з хворобою. Головне - не заважати», - підкреслила очільниця МОЗу.

  «Щоби мінімізувати ризики захворіти 0 вакцинуйтесь від грипу! Одне щеплення допоможе сформувати імунітет проти вірусу на цілий сезон. Також часто та ретельно мийте руки, уникайте натовпу та пчихайте правильно. А якщо захворіли - залишайтесь вдома», - додала Супрун.

  Нагадаємо, у Києві за 44-й тиждень епідсезону було зареєстровано 11 199 хворих на грип та ГРВІ (за 43-й тиждень – 11 739).

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ