Американець підпирав двері каменем вартістю $100 тис.
Фермер впродовж 30 років використовував цінний шматок метеориту
10-кілограмовий камінь, яким житель Мічигану протягом 30 років підпирав двері власного будинку, виявився метеоритом. Його вартість експерти оцінюють у $100 тис.
Першою неабияку цінність каменя розпізнала професорка геології Центрального мічиганського університету Мона Сібеску. За її словами, незнайомці постійно приносять їй різноманітні камінці. «За 18 років роботи я жодного разу не дала жодної позитивної відповіді», - каже професорка.
Проте все змінилося, коли їй показали чорний камінь незвичної форми, яким 30 років володів чоловік з Мічигану. «Я одразу зрозуміла, що цей камінь особливий», - додає Сібеску.
Після аналізів дослідниця дійшла висновку, що це метеорит, який на 88,5% складається з заліза, і на 11,5% - з нікелю. І це ще не все: за вагою і розміром метеорит виявився шостим з усіх, що коли-небудь знаходили у Мічигані. Його вартість оцінюють у $100 тис.
«Це найцінніший екземпляр з усіх, що я коли-небудь тримала у руках - як за вартістю, так і за науковою цінністю», - каже пані Сібеску.
За словами власника, камінь опинився на поверхні Землі у 1930-х роках, а сам він знайшов його у 1988 році, коли придбав ферму у селищі Едмор.
Чоловік згадує, що коли придивлявся до ділянки, то звернув увагу на незвичайний камінь, що підпирав двері будинку власника.
Той сказав, що це метеорит, і він входить до списку майна, що виставлене на продаж.
За словами фермера, метеорит впав ще у 30-роках і наробив «бісову купу шуму, коли вдарився об землю».
Наступного року він - тоді ще хлопчик - разом зі своїм батьком знайшли кратер і витягли з нього ще теплий метеорит. Новий власник кілька років прожив на фермі, а коли від'їздив, то завжди забирав з собою загадковий камінь. Метеорит ще протягом 30 років слугував йому як підпірка для вхідних дверей. Проте цього року він дізнався, що деякі жителі Мічигану шукають метеорити і продають їх. Тоді він і замислився над продажем власного каменю.
Наразі про те, аби придбати метеорит розмірковують Смітсонівський інститут і Музей мінералогії у Мені.
Коментарі — 0