АМКУ вітає появу формули «Роттердам +»

АМКУ вітає появу формули «Роттердам +»

Формула, яка прийнята після того, як на ринку не існувало нічого, є позитивним явищем, - Терентьєв

Керівник Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв заявив, що в умовах існування непрозорих механізмів визначення ціни вугілля, вітає появу формули «Роттердам +». 

В інтерв'ю «РБК-Україна» чиновник зазначив, що в середині 2015 року склалася гостра ситуація із взаємними претензіями між генеруючими компаніями та НКРЕКП. Це було пов'язано з існуванням непрозорої системи визначення оптової ціни на електроенергію, яку учасники ринку називали дискримінаційною.

«У процесі нашої роботи по ринку електроенергетики були надані рекомендації НКРЕКП розробити прозорий механізм розрахунку оптово-відпускної ціни на електроенергію. Можна сказати, що внаслідок цих дій і з'явилася відома формула, що отримала назву «Роттердам «плюс». Ми можемо однозначно говорити про те, що шкодить конкуренції, і що шкодить суб'єктам ринку - непрозорі, незрозумілі, необ'єктивно обґрунтовані дії регулятора НКРЕКП. Регулятор прийняв формулу, в якій заклав певну рівноважну ціну (врівноважує попит і пропозицію, - ред.). І ми вітаємо появу формули, яка говорить про те, яким чином прозоро визначається оптово-роздрібна ціна на електроенергію», - заявив глава АМКУ.

Юрій Терентьєв також зазначив, що питання визначення тарифу, цифрового наповнення формул - це питання регулятора, АМКУ контролює існування прозорих і конкурентних умов на ринку. «Формула, яка прийнята після того, як на ринку не існувало нічого, є позитивним розвитком», - заявив він.

Глава АМКУ також підкреслив, що сьогодні навколо формули існує маса політичних декларацій і емоцій. «У нас є необхідність цю позицію сформувати, але оскільки в цьому питанні багато раціональних заперечень, є політичні декларації, а є емоції, є змішання питань якихось корупційних дій. Наше завдання це все проаналізувати», - сказав він.

3 березня 2016 року НКРЕКП прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Відповідно до даної методології, вугільна складова в тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.

Нагадаємо, НАБУ проводить досудове розслідування кримінального провадження щодо законності застосування формули розрахунку ціни на вугілля «Роттердам +». 17 серпня 2017 року співробітники НАБУ прийшли з обшуками до регулятора комунальних тарифів (НКРЕКП), проте ніяких офіційних звинувачень не було пред'явлено.

Віце-прем'єр з питань енергетики Володимир Кістіон заявив, що відсутність конкретних юридичних наслідків розслідувань Генеральної прокуратури і НАБУ щодо формули Роттердам +, говорить про її законності.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: