Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Архієпископ УПЦ МП пояснив, чому церква проти переведення богослужінь на українську мову

  • Розсилка
  <span>Архієпископ Львівський і Галицький Філарет</span> - Архієпископ УПЦ МП пояснив, чому церква проти переведення богослужінь на українську мову
  Архієпископ Львівський і Галицький Філарет

  «В Україні, напевно, 80% громад зберігають церковнослов’янську мову (на богослужіннях)», - розповів архієпископ Філарет

  Багато священнослужителів і релігійних громад будуть готові перейти до нової автокефальної церкви, якщо вона буде канонічно визнаною помісними церквами. Між тим вони мають декілька застережень щодо збереження слов’янської традиції за богослужінням, щодо календаря і збереження поминання великих руських святих, які є дорогими для серця віруючої людини. Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів архієпископ Львівський і Галицький, тимчасовий член Священного Синоду УПЦ МП Філарет.

  За словами владики Філарета, в різних регіонах України існують різні релігійні і народні традиції, які впливають на внутрішню духовну свідомість віруючої людини. Тому і по-різному громади будуть сприймати звістку про утворення нової церковної структури чи юрисдикції і по-різному будуть приймати рішення.

  «В Україні, напевно, 80% громад зберігають церковнослов’янську мову (на богослужіннях). Загрози від української мови немає і не може бути, це наша рідна мова, загрозу вбачають від відступлення від традиції, не від мови», - розповів архієпископ Філарет.

  За словами архієрея УПЦ МП, для вірян дуже важливою є збереження традиції, спадковості святих отців і подвижників благочестя, «які заповідали зберегти богослужбову мову і календар непорушними».

  «Є приклади церков, в яких служать давньогрецькою, давньоєврейською, латиною і так само вони в цьому зберігають свою релігійну традицію. Спілкуємося же ми з людьми і проповідуємо українською мовою», - сказав в розмові з «Главкомом» владика Філарет. 

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ