Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Борислав Береза: ліквідовано черговий канал контрабанди вугілля з ОРДЛО

  • Розсилка
  Борислав Береза: ліквідовано черговий канал контрабанди вугілля з ОРДЛО

  Нардеп описав схему, за якою відбувалися поставки контрабандного антрациту

  Заступник голови парламентського Комітету з питань боротьби і протидії корупції Борислав Береза заявив про ліквідацію чергового каналу нелегальних поставок антрациту з тимчасово неконтрольованої території Донбасу. Про це народний депутат написав на своїй сторінці в Facebook

  «МЕРТ на вимогу СБУ ввів санкції щодо компанії «Южтранс» за дії, які можуть стати на заваді національній економічній безпеці», - поінформував Береза.

  Нардеп описав схему, за якою відбувалися поставки контрабандного антрациту.

  «Пам'ятайте, в травні-липні я активно бомбив СБУ запитами з приводу походження неврахованого антрациту на складах «Донбасенерго» Саші Стоматолога? Тим, хто не пам'ятає, нагадаю - «Донбасенерго» ночами наповнювало склади неврахованих антрацитом незрозумілого походження. Наповнювало-наповнювало, а потім заднім числом легалізовувало. У мене були вагомі підстави припускати, що вугіллячко це контрабандне і постачається від сепарів в обхід офіційної блокади», - вказує він.

  «Тоді мені в СБУ відповіли, що формально вугілля на «Донбасенерго» постачається не з неконтрольованих територій, а з РФ компанією «Южтранс» (м. Шахти, Ростовська обл.) Через ТОВ «Енергоінвест трейдинг». Але пильні чекісти пообіцяли розібратися. Судячи з усього розібралися», - пише Береза.

  В оприлюдненому в ЗМІ наказі Міністерства економічного розвитку і торгівлі від 30 жовтня №1583 санкції щодо російської компанії «Южтранс» вводяться на підставі запиту Служби безпеки України. «Южтрансу» буде заборонено здійснювати зовнішньоекономічну діяльність з господарюючими суб'єктами в Україні.

  ТОВ «Южтранс» (м. Шахти, Ростовська область) є найбільшим постачальником антрациту для енергогенеруючої компанії «Донбасенерго».

  Згідно з даними екс-члена НКРЕКУ Андрія Геруса, «Донбасенерго» є єдиною компанією, що генерує в Україні, яка наростила запаси вугілля на складах своїх ТЕС в порівнянні з аналогічним періодом минулого року - на 153,8% більше, ніж в жовтні 2016 року.

  У свою чергу дві інші компанії, що представляють вугільну генерацію (державна «Центренерго» і ДТЕК Ріната Ахметова) відчувають гострий дефіцит сировини і значно знизили запаси - на 34% і 55% відповідно.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ