Чи можна в Україні випускати «Советское» шампанське? Верховний суд поставив крапку у скандальній справі
Міністерство юстиції виграло судову справу у Харківського заводу шампанських вин
Верховний суд постановив припинити діяльність державного підприємства «Харківський завод шампанських вин» в частині використання найменування символіки комуністичного тоталітарного режиму під час використання та поширення продукції «Советское».
Про це повідомляє «Главком» з посиланням на відомості судового реєстру.
З позовом до суду звернулося міністерство юстиції, яке отримало сигнал від мешканця Полтавщини, який 19 квітня 2016 року придбав у місцевому магазині винний напій ігристе біле «Радянське» («Советское»). Після чого Комісія з питань дотримання закону про декомунізацію склала правовий висновок «Про невідповідність діяльності ДП «Харківський завод шаманських вин» Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Так, використання слова «радянський» (рос, «советский») у найменуваннях юридичних осіб, ЗМІ, політичних партіях та інших об`єднань громадян, відповідно до частини другої статті 3 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», є використанням у назві символіки комуністичного тоталітарного режиму.
Аналогічну позицію щодо вживання слова «советский» висловив Український інститут національної пам`яті.
Верховний суд з’ясував, що харківський завод є власником трьох свідоцтв, в яких наявне слово «советский»: свідоцтво №62637 «Советское Шампанское напівсолодке», свідоцтво № 110435 «Советское Игристое», свідоцтво № 168438 «Советское Шампанское».
«Вищезазначене свідчить про можливість відповідача у будь-який час користуватися правами, якими він наділений, відповідно до положень Закону «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг», як власник вказаних свідоцтв, порушуючи при цьому встановлену Законом № 317- VIII заборону на виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму», - вважає Верховний суд.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню не підлягає.
Коментарі — 0