Держприкордонслужба готує звернення до прокуратури через прорив Саакашвілі

  Прикордонники готують матеріали для прокуратури по трьох епізодах
  Держав прикордонна служба має намір звернутися до прокуратури у зв'язку з незаконним перетином кордону Михайлом Саакашвілі та групою осіб, які рухались разом із ним через польсько-український кордон. Про це УП повідомив помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян. «Тут є ціла низка порушень. Наразі наша задача задокументувати всі ці
  • 10 Вересня, 21:56
  • Розсилка
  Прихильники Саакашвілі проривають український кордон
  Прихильники Саакашвілі проривають український кордон

  Прикордонники готують матеріали для прокуратури по трьох епізодах

  Держав прикордонна служба має намір звернутися до прокуратури у зв'язку з незаконним перетином кордону Михайлом Саакашвілі та групою осіб, які рухались разом із ним через польсько-український кордон.

  Про це УП повідомив помічник голови Держприкордонслужби Олег Слободян.

  «Тут є ціла низка порушень. Наразі наша задача задокументувати всі ці порушення по гарячих слідах і передати їх в прокуратуру», - заявив він.

  За словами Слободяна, йдеться про щонайменше три епізоди.

  «Це незаконний прорив на режимний об’єкт тобто порушення міжнародних угод з польською стороною, незаконний перетин державного кордону групою осіб, а також це нанесення тілесних ушкоджень співробітникам прикордонної служби при виконанні службових обов'язків», - зазначив Слободян.


  news3

  На уточнююче питання, коли саме матеріали будуть передані в прокуратуру, він зазначив, що «на це піде деякий час».

  На питання, чи ці матеріали стосуватимуться лише Саакашвілі, чи всіх, хто перетинав кордон, в тому числі депутатів, Слободян сказав: «Це стосуватиметься всіх, хто перетнув кордон, в тому числі депутатів, і Саакашвілі».

  Слободян також вважає, що ця ситуація може негативно вплинути на безвіз для українців і це питання може підніматися в Європарламенті.

  «Це логічно, бо безлад на кордоні з ЄС не є позитивом для іміджу України. Наші «друзі» (у лапках) скористаються цим, що б підняти питання про призупинення безвізу», - вважає він.

  У прес-службі Держприкордонслужби також повідомили, що під час інциденту кілька бійців Національної поліції та Держприкордонслужби отримали тілесні ушкодження.      

  Нагадаємо, екс-президент Грузії Михайло Саакашвілі перейшов польсько-український кордон в неділю ввечері. Кордон прикордонників прорвали прихильники Саакашвілі, які буквально внесли його на український бік кордону.

  Відомо, що Саакашвілі й депутати не проходили прикордонний контроль.

  Наразі політик вирушив на автомобілі до Львова.

  Раніше Саакашвілі планував перетнути кордон з Україною у КПП «Краковець», згодом змінив плани та намагався прибути на Інтерсіті з Перемишля до Києва, однак рух його потяга заблокувала «Укрзалізниця».

  Після невдалої спроби приїхати до України потягом, Саакашвілі заявив, що повертається до «першого плану» та в'їзду через «Краковець», а згодом заявив, що їде у ПП «Шегині».

  Нагадаємо, потяг Інтерсіті, який мав вирушити з Перемишля до України о 14:07, не відправиться, поки екс-глава Одеської ОДА Михайло Саакашвілі не покине поїзд. Таку команду дало керівництво «Укрзалізниці». 

  Пасажирам потяга Інтерсіті пропонують дістатися України автобусом. 

  Як повідомлялося, Саакашвілі заявив, що вирішив прибути в Україну з Перемишля потягом Інтерсіті. При цьому у пункті пропуску «Краковець» зібралися близько тисячі нібито його прибічників.

  Раніше Саакашвілі заявив журналістам, що не має плану дій на випадок, якщо його не впустять в Україну.

  Як відомо, Саакашвілі позбавили українського громадянства. 

  У Генпрокуратурі України повідомили, що отримали копію запиту грузинських компетентних органів на видачу Міхеїла Саакашвілі Грузії.

  Саакашвілі припускає, що після його повернення в Україну його спробують викрасти й видати грузинській владі. 

  Саакашвілі планує жити на кордоні, якщо його не пустять в Україну.

  Саакашвілі вказав, що буде через суд намагатися повернути собі громадянство України і хотів би бути присутнім на судовому процесі.

  Читайте також статті: 

  Посол Ігор Долгов: Повірте, екстрадиція Саакашвілі під час візиту президента у Грузію не обговорювалась

  The NewYorker: Саакашвілі заплатив мільйон Трампу заради використання його імені?

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ