Директор ХТЗ назвав тих, хто перешкоджає відродженню підприємства
АМКУ втретє повернув DCH пакет документів для придбання контрольного пакету акцій Харківського тракторного заводу
Нагадаємо, 27 квітня 2016 р. Олександр Ярославський, власник і президент DCH, придбав 62,44% акцій ХТЗ. В даний час корпоративні права на частину акцій, не підпадаючи під дію антимонопольного законодавства (24,9% від загального розміру пакета) перебувають у власності DCH. Для належного оформлення решти акцій група DCH проводить передбачені законодавством юридичні дії.
Як заявив в. о. генерального директора ХТЗ В'ячеслав Шевченко: «Спочатку в силу безпрецедентного тиску, який чинився у відповідний період часу на підприємство з боку силових структур, АМКУ обґрунтовано пред'явив нестандартно високі вимоги до пакета документів, і двічі повернув його без розгляду. Ми з розумінням поставилися до позиції відомства. Однак повернення документів в третій раз наводить на думку про упереджене ставлення, оскільки в інших аналогічних випадках документи не тільки приймають, але і дають дозвіл на придбання цінних паперів».
Шевченко підкреслив також, що саме дозвіл АМКУ є необхідною умовою надання заводу фінансування в рамках кредитної лінії DCH: «Договір кредитної лінії вже зареєстрований в НБУ, але без дозволу АМКУ фінансування не буде відкрито. Тому простій заводу, тисячі сімей без зарплати та без роботи десятки тисяч, до бюджету недоплачені податки – на совісті чиновників».
Як відомо, нещодавно Національний банк України зареєстрував договір, який дозволить групі DCH Олександра Ярославського відкрити кредитну лінію на 400 млн грн для відновлення виробництва на Харківському тракторному заводі ХТЗ. Раніше представник ХТЗ взяв участь у зустрічі бізнесменів, які звернулися в ГПУ за захистом своїх прав від свавілля окремих представників правоохоронних органів з першим заступником Генерального прокурора України Дмитром Сторожуком.
Коментарі — 0