Глава СБУ заявив, що Кремль має намір знищити українців як націю
Василь Грицак
Глава СБУ звернувся з нагоди Дня пам'яті жертв голодоморів
Нинішня влада Російської Федерації має намір знищити українців як націю. Таку думку висловив голова Служби безпеки України Василь Грицак у зверненні з нагоди Дня пам'яті жертв голодоморів.
«Не менш страшним ніж сам Голодомор є потуги московської влади приховати цей злочин і зробити вигляд, що нічого не сталося. Позбавити український народ пам'яті, гідності і патріотизму намагався не лише тодішній тоталітарний режим - до цього прагнуть і його сучасні російські послідовники. Як і 80 років тому, вони ведуть неоголошену знекровлюючу, метою якої є знищення нас як нації», - заявив Грицак.
Нагадаємо,сьогодні, 26 листопада, в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів. День пам’яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських Указів № 1310/98 та № 431/2007.
У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, «розкуркулення» селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі.
Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22-х місяців – це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася, починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, на знищення самостійних селянських господарств – соціально-економічних підвалин української нації. Українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва. У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини. За короткий проміжок часу Москва вбила 4,5 мільйони українців.
Упродовж десятиліть голодомор в радянській Україні замовчувався. Дослідження цієї трагедії розпочалися лише наприкінці 80-х років минулого століття.
Загальнонаціональні заходи до Дня пам’яті жертв Голодомору пройдуть по всій Україні та у 36 країнах світу. О 14:30 відбудуться меморіальні заходи біля Національного меморіалу жертв Голодомору в Києві за участі свідків Голодомору, очільників держави, представників духовенства та громадськості. О 16:00 – загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку пам’яті».
Коментарі — 0