Гривня міцніє через зростання експорту – експерт
Єгор Перелигін, перший заступник голови правління «Альпарі-банку»
Фото: Главком
Йде стабілізація інфляції, яка впала до 13,5 відсотків – це дуже успішний показник, - зазначив Перелигін
Єгор Перелигін, перший заступник голови правління «Альпарі-банку» в інтерв’ю «Главкому» розповів, які фактори вплинули на нинішнє зміцнення гривні.
«Тут є і зовнішні, і внутрішні фактори. Йде стабілізація інфляції, яка впала до 13,5 відсотків – це дуже успішний показник. Є також зростання експорту сезонної товарної продукції. Наприклад, за перший квартал експорт у товарній групі недорогоцінних металів (чорні метали, мідь, нікель, алюміній, свинець і т.д.) зріс на 42 відсотків, порівняно з минулим роком. Як правило, будівельні цикли в Європі, Америці починаються навесні й закінчуються всередині осені – тож металу зимою використовується менше», - зазначив він.
Експерт додав, що зростання показує і тваринництво – ця товарна група виросла на 59%. Тобто Україна нарощує зараз традиційний сезонний експорт.
«Якщо подивитись на міжнародні ринки, то всі очікують підвищення облікової ставки Федеральної резервної системи США – це призвело до зміцнення позиції різних товарних груп на біржах. Через це Україна отримала додаткову підтримку для своєї традиційної сировинної експортної виручки», - розповів Перелигін.
Єврозона, в свою чергу, збільшила промислове виробництво і європейська експортна виручка зростатиме теж. Це допомагає зміцненню євро, підкреслив банкір.
«Долар просідав по відношенню до євро через непередбачувану політику Дональда Трампа – на фоні останніх скандалів у Вашингтоні спекулянти активно атакували долар. ФРС же зараз шукає способи зміцнення долара – облікова ставка підвищена на рівень 1–1,25 відсотка. Це зміцнить долар у перспективі трьох-чотирьох тижнів», - повідомив Перелигін.
«Якщо Україна й далі нарощуватиме свій експортний потенціал, валютна виручка буде заходити і не буде глобальних збоїв по товарних групах, усе буде добре. Як завжди, слід побоюватись періоду, який починається в перших числах жовтня. З вересня почнуться закупки енергоносіїв і з’явиться перекіс у торговому балансі. Але в мене песимістичних прогнозів нема – максимальний рух гривні в другому півріччі може бути 27–27,5 за долар наприкінці року», - зазначив експерт.
Перелигін додав, що якщо такі коливання в районі 5–10 відсотків вдасться втримати, це буде великою перемогою НБУ.
З початку місяця долар США в Україні суттєво подешевшав, опустившись нижче позначки 26 грн, за офіційним курсом НБУ. Ще кілька тижнів тому за нього давали 26,3 грн, а два місяці тому – 26,8. Щоправда, в останні дні американська валюта намагається відновити свої позиції, проте суттєвих змін не спостерігається. На кінець поточного тижня НБУ встановив курс гривні на рівні 26,01 грн. При цьому середньорічний курс, закладений у бюджеті на цей рік, становить 27,2 грн за долар.
Читайте матеріал «Главкома» Чому міцніє гривня і чого чекати восени
Коментарі — 0