Хомутиннік став власником агрохолдингу «Кернел»

Хомутиннік став власником агрохолдингу «Кернел»
Віталій Хомутиннік

Нардеп купив сім агропідприємств

Народний депутат, колишній голова податкового Комітету Верховної Ради Віталій Хомутиннік отримав контроль над сімома агропідприємствами, які раніше належали компанії «Кернел». Такий висновок можна зробити з аналізу його декларації і повідомлення на сайті Антимонопольного комітету України.

Як сказано в повідомленні АМКУ, політик придбав ПП «Червонослобідське-2», ПП «Засулля-5», ПСП «Агросвіт», ПП «Коропський аграрні інвестиції», ПП «Червонянські аграрні інвестиції», ПП «Сосницькі аграрні інвестиції», СТОВ «Нива» в Сумській і Чернігівській областях через свою кіпрську компанію Cacique Limited.

Ця угода забезпечить Cacique Limited перевищення 50% голосів у вищому органі управління і дозволить Хомутинніку стати фактичними власником компанії «Кернел», пишуть Комментарии.

Нагадаємо, скуповувати активи «Кернел» Хомутиннік почав ще в 2015 році. Тоді, через підконтрольну «Cascade Investment Fund» він придбав відразу 5% акцій найбільшого агрохолдингу країни.

Відомо, що «Кернел» - провідний у світі і найбільший в Україні виробник і експортер соняшникової олії, ключовий постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Свою продукцію «Кернел» експортує більш ніж в 60 країн світу. З листопада 2007 року акції компанії торгуються на Варшавській фондовій біржі (WSE).

Нагадаємо, уродженець Донецької області Віталій Хомутиннік тричі ставав народним депутатом за списками Партії регіонів. У Верховній Раді він очолював податковий і банківський комітети. Після втечі Януковича в 2014 році Хомутиннік приєднався до депутатської групи «Відродження».

Раніше Хомутиннік неодноразово був фігурантом скандалів у зв'язку з оприлюдненням SMS-листування з різними держчиновниками. 4 лютого 2015 року журналісти сфотографували під час засідання Верховної Ради листування депутата з губернатором Одеської області Ігорем Палицею, в якій обговорювалися грошові схеми і домовленості, пов'язані з митницею. Це стало однією з причин звільнення керівництва Державної фіскальної служби.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: