Художниця з Донецька зшила 298 ляльок на згадку про жертв MH17
Акція пройшла біля фонтану на площі Wolnosci у місті Познань
У річницю авіакатастрофи MH17, яка припадає на її день народження, художниця Лія Достлєва провела акцію пам'яті.
У Познані, куди вона переїхала з Донецька, дівчина пошила 298 ляльок, щоб згадати кожного з тих, хто загинув 17 липня 2014 року.
Акція пройшла біля фонтану на площі Wolnosci у місті Познань, де зараз живе Лія Достлєва.
До Польщі дівчина виїхала на творчу стипендію незадовго до початку конфлікту. Вже понад три роки художниця не була вдома, у Донецьку.
Про почуття провини і про те, як катастрофа MH17 вплинула на її життя, Лія Достлєва розповіла ВВС Україна.
«У цей день, 17 липня, коли мені виповнилося 30, над моїм містом було збито літак. Рейс MH17 мав доставити 298 людей на відпочинок. Вони всі загинули. Я все ще жива. Війна стала частиною мого досвіду. Я зрозуміла, що ніколи не зможу нормально радіти в цей день, бо знаю, що біля мого дому вбили стільки людей. Чи почуваюся я винною в тому, що вони загинули в день, коли я щороку згадую, що я все ще жива? Чи почуваюся я винною в тому, що вони загинули над моїм містом і над моєю землею? Чи почуваюся я винною в тому, що їх вбила та ж сама сила, яка вже три роки намагається вбити мою країну, що насправді ця ненависть, від якої вони загинули, була спрямована на нас - на мене? Так, так, так», - зазначила Достлєва.
За її словами, пошиття ляльок - це не політичний, а художній проект.
«Скоріше, я роблю це для себе. Це намагання винести роздуми про провину і відповідальність у публічну сферу. Йдеться про акт шиття як символічний контакт з тілом. Ляльки шиються зі старого одягу - як матеріалізація травматичної пам'яті. Що буде далі з ляльками, ще не знаю. Загибель цих людей є жахливим прикладом того, що війна теж стала частиною досвіду західної Європи. Про це треба пам'ятати і згадувати. Три роки - це не дуже великий час. Важливо сказати, що я пам'ятаю, що ця тема не зникає», - підкреслила художниця.
Як повідомлялося, 17 липня 2014 року у небі над селом Грабове Донецької області був збитий літак Boeing-777 «Малайзійських авіалінії», що виконував рейс Амстердам - Куала-Лумпур. Унаслідок цієї трагедії загинули 298 людей, найбільше серед жертв громадян Нідерландів.
У вересні минулого року Міжнародна спільна слідча група оголосила перші результати кримінального розслідування катастрофи Боїнга МН17, підтвердивши, що ракетний комплекс «Бук», з якого був збитий літак, був доставлений з Росії і після запуску ракети з окупованої території вивезений назад у РФ.
Цього місяця уряд Нідерландів оголосив, що країнами, котрі входять до Міжнародної спільної слідчої групи (Австралія, Бельгія, Малайзія, Україна та Нідерлади), було прийнято рішення, що судовий процес проходитиме у Нідерландах за нідерландським законодавством. Кримінальне розслідування збиття Боїнга МН17 триває.
Коментарі — 0