Київ готовий налагодити реальну військову співпрацю з країнами НАТО
Експерт вважає, що Україна готова до військово-технічної співробітництва з НАТО, але для цього ще треба суттєво модернізувати нормативно-правову базу
Існуючі механізми співпраці України з НАТО дозволяють розпочати масштабне військово-техніч
Бадрак переконаний, що для української влади вкрай необхідно здійснити ті зміни в управлінні та реформуванні оборонної промисловості, які створять прозорі й гнучкі умови для західних оборонних компаній.
Експерт зазначив, що навіть за умов тісної співпраці з НАТО українська сторона часто отримує відмови від західних компаній у постачанні окремих комплектуючих та технологій, і це відбувається на тлі ВТС країн НАТО з Росією. Так, він зазначив, що НАТО досі користуються в якості авіаперевізника російською компанією «Волга-Днєпр», французи продовжують проекти ВТС з РФ, а італійці постачають машино-комплекти до бронемашин «Рись».
Керівник ЦДАКР вказує, що така ситуація не тільки ускладнює сприйняття практичного співробітництва з компаніями країн НАТО, але й робить сумнівним реалізацію завдання імпортозаміщення і повної відмови від ВТС з РФ у майбутньому.
Водночас, Бадрак переконаний, що для практичної співпраці у галузі створення озброєнь потрібна суттєва модернізація нормативно-право
Бадрак додав, що також важливими та прибутковими могли б стати проекти зі створення в Україні виробництв засобів зв’язку та ударних безпілотних комплексів, а також іншого військового обладнання.
Коментарі — 0