Китай не визнав рішення суду в Гаазі щодо Південно-Китайського моря

Китай не визнав рішення суду в Гаазі щодо Південно-Китайського моря

МЗС країни назвав рішення міжнародного арбітражу «нікчемним та таким, що не має зобов'язуючої сили»

Пекін не визнає і не буде визнавати вердикт суду в Гаазі у справі територіальної суперечки між Китаєм та Філіппінами. Про це у вівторок, 12 липня, заявили в МЗС країни, пише DW.

«Китай не приймає та не визнає його», - йдеться у заяві міністерства.

Згідно з повідомленням, рішення Гаазького суду є «нікчемним та таким, що не має зобов'язуючої сили».

«Територіальний суверенітет та морські права й інтереси Китаю у Південно-Китайському морі за жодних обставин не можуть порушуватися такими рішеннями», - наголосили в уряді КНР.

Як зазначає видання, вердикт міжнародного арбітражу не визнали також у Тайбеї, який є фактично столицею Китаю в Тайвані.

«Ми рішуче відкидаємо рішення. Вердикт взагалі не є юридично зобов'язуючим для Тайваню», - заявив речник канцелярії президента країни.

Тим часом Філіппіни, які виступали позивачами у судовому процесі, привітали вердикт. Речник зовнішньополітичного відомства назвав його «віхою». За його словами, рішення є важливим внеском у намагання вирішити суперечки в Південно-Китайському морі.

Також схвально зустріли рішення у Вашингтоні, де його назвали «остаточним і юридично зобов'язуючим як для Китаю, так і для Філіппін». Як зазначив речник Держдепу США Джон Кірбі, вердикт є «важливим внеском до спільної мети мирного врегулювання спорів у Південно-Китайському морі».

Подібна заява пролунала і з Токіо. Міністр закордонних справ Японії Фуміо Кішіда також заявив, що вердикт є «остаточним та юридично зобов'язуючим». Токіо так само має з Пекіном територіальні суперечки - тільки у Східнокитайському морі. Як пише видання, в Японії неодноразово висловлювали занепокоєння через військову активність китайців у регіоні.

В'єтнамський уряд заявив, що всіма силами підтримує вирішення таких суперечок дипломатичними та юридичними засобами.

Раніше суд у Гаазі відхилив претензії Китаю на акваторію в Південно-Китайському морі.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: