Кулеба: експерти Ради Європи позитивно оцінили закон про освіту в Україні

Кулеба: експерти Ради Європи позитивно оцінили закон про освіту в Україні
Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба

Постпред України при Раді Європи вважає, що «партнери мають знизити градус риторики» щодо закону про освіту

Експерти Ради Європи позитивно оцінили український закон про освіту, який розкритикували уряди деяких сусідніх держав.

Про це у Twitter написав постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

«Експерти РЄ дуже позитивно оцінюють реформу освіти. Щодо статті 7 чекаємо на думку Венеціанки. Партнери мають знизити градус риторики», - зазначив він.

Також Кулеба повідомив, що міністр освіти України Лілія Гриневич зустрілася із генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом, щоб пояснити йому суть реформи.

«На усі запитання (Гриневич, - ред.) надала вичерпні відповіді», - додав Кулеба.

Нагадаємо, міністр освіти і науки Лілія Гриневич у п'ятницю, 6 жовтня, проводила у Страсбурзі зустрічі з експертами Ради Європи з метою роз'яснення мовних положень нещодавно ухваленого закону про освіту.

Раніше глави зовнішньополітичних відомств Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії підписали лист главі МЗС України, де висловили стурбованість через новий закон про освіту.

Угорщина  також хоче додати мовне питання у декларацію «Східного партнерства».

Нагадаємо, уряд Угорщини вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною. Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом Порошенком закону «Про освіту».

Згідно із законом «Про освіту», який нещодавно вступив у дію, право нацменшин на навчання рідною мовою залишається, проте скорочується обсяг використання ними в навчальному процесі рідної мови, і збільшується – державної.

Закон надаватиме особам, які належать до національних меншин, можливість отримувати освіту своєю рідною мовою у дитячих садках та початкових школах (1-4 клас), але починаючи з 5-го класу (тобто у середній та старшій школі) вони навчатимуться державною мовою.

Виняток із загального правила становлять школярі з числа нацменшин, які почали навчатися до 1 вересня 2018 року. До 1 вересня 2020 року вони зможуть вчитися за колишніми правилами, потім поступово збільшуватиметься кількість предметів, які викладають українською.

Детальніше читайте: В Угорщині занадто мало українців, щоб їх навчали українською? Посол Ерно Кешкень коментує скандальний закон «Про освіту»

Читайте також статтю: Новий закон «Про освіту». Депутати шоковані тим, за що проголосували

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: