МЗС роз’яснить іноземним послам українську освітню реформу

  Своє занепокоєння освітньою реформою в Україні висловили Румунія, Угорщина, Польща, Молдова
  У п'ятницю, 15 вересня, в Міністерстві закордонних справ України заплановано зустріч з послами іноземних держав для роз’яснення їм освітньої реформи. Про це заявив журналістам перед засіданням уряду перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко. «Ми в п'ятницю зустрічаємося з усіма країнами, які зацікавлені, біля
  • 13 Вересня, 12:08
  • Розсилка

  Своє занепокоєння освітньою реформою в Україні висловили Румунія, Угорщина, Польща, Молдова

  У п'ятницю, 15 вересня, в Міністерстві закордонних справ України заплановано зустріч з послами іноземних держав для роз’яснення їм освітньої реформи. Про це заявив журналістам перед засіданням уряду перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко.

  «Ми в п'ятницю зустрічаємося з усіма країнами, які зацікавлені, біля 12 години дня (в МЗС. - Ред.)», - повідомив він.

  За його словами, під час зустрічі послам буде роз'яснено, про що йдеться в ухваленій освітній реформі.

  Пристайко зазначив, що деякі країни вважають, що Україна повинна забезпечити навчання іноземними мовами.

  За його словами, на зустрічі в МЗС буде більш ніж п'ять послів. Пристайко нагадав, що МЗС України отримало ноти від Угорщини, Румунії, а також Польщі.

  Як повідомляв «Главком», Верховна Рада України 5 вересня ухвалила в цілому закон «Про освіту».

  Нагадаємо, своє занепокоєння освітньою реформою в Україні висловила Румунія. Пізніше МЗС Угорщини назвало освітню реформу в Україні «ударом у спину».

  Також стурбованість висловили в Польщі.

  Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що його країна не підтримуватиме ініціативи України в міжнародних організаціях у зв'язку з нормами нового закону про освіту, що стосуються мов навчання представників національних меншин України. 

  Президент Молдови Ігор Додон також закликав Україну переглянути закон про освіту в частині, що стосується мов навчання представників національних меншин. 

  Разом з тим Посольство США привітало Україну з ухваленням нового закону про освіту.

  У Міністерстві освіти і науки Украєни зазначили, що редакція статті 7 Закону України «Про освіту» відповідає Конституції України та ратифікованій Україною Європейській хартії регіональних мов або мов меншин.

  Джерело: УНН

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ