Молдова теж висловила претензії до закону України про освіту
Ігор Додон закликав Україну переглянути закон про освіту
Президент Молдови Ігор Додон закликав Україну переглянути закон про освіту в частині, що стосується мов навчання представників національних меншин. Про це Додон написав у Facebook.
«Висловлюю занепокоєння долею широкого спільноти румунів і молдаван, які проживають на території України», - заявив він.
Додон зазначив, що одним з основних завдань демократії є захист прав етнічних меншин, терпимість до культури і традицій меншин, повага їх бажання виховувати дітей їх рідною мовою.
«Висловлюю стурбованість становищем великого співтовариства румунів і молдаван, які проживають на території України, громади, яке в даний час ризикує бути піддане денаціоналізації внаслідок несправедливого закону, введеного в Києві», - заявив Додон.
Президент Молдови стверджує, що новий закон про освіту призведе до скасування системи освіти рідною мовою для представників етнокультурних меншин в Україні. «Уже була величезна кількість реакцій від румунів і молдаван, які живуть в Україні, так само як і від інших етнічних груп, які просять допомоги з боку сусідніх країн і міжнародних організацій і закликають їх до негайної реакції», - зазначив Додон.
При цьому із заяви президента Молдови випливає, що він звертається не до української влади, а до київської влади. «Як президент Республіки Молдова, звертаюся до київської влади із закликом переглянути свою нову політику щодо етнокультурних меншин. Нагадую їм, що в Молдові права української громади дотримуються», - заявив Додон.
Як повідомляв «Главком», Верховна Рада України 5 вересня ухвалила в цілому закон «Про освіту».
Нагадаємо, своє занепокоєння освітньою реформою в Україні висловила Румунія. Пізніше МЗС Угорщини назвало освітню реформу в Україні «ударом у спину».
Також стурбованість висловили в Польщі.
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна не підтримуватиме ініціативи України в міжнародних організаціях у зв'язку з нормами нового закону про освіту, що стосуються мов навчання представників національних меншин України.
Разом з тим Посольство США привітало Україну з ухваленням нового закону про освіту.
Коментарі — 0