Нардеп готує звернення до НАБУ через рішення уряду про мита для російських міндобрив

  Нардеп бачить у рішенні Кабміну корупційну складову
  Народний депутат від фракції БПП Олег Петренко бачить у рішенні Кабміну про обнулення мит на ввезення російських мінеральних добрив корупційну складову і збирається звернутися з цього приводу до НАБУ. Про це він повідомив у коментарі ЗМІ. «Що стосується подібних рішень Кабміну, то я вбачаю в них корупційну складову лобізму російської
  • 19 Травня, 13:50
  • Розсилка
  Народний депутат від фракції БПП Олег Петренко
  Народний депутат від фракції БПП Олег Петренко

  Нардеп бачить у рішенні Кабміну корупційну складову

  Народний депутат від фракції БПП Олег Петренко бачить у рішенні Кабміну про обнулення мит на ввезення російських мінеральних добрив корупційну складову і збирається звернутися з цього приводу до НАБУ. Про це він повідомив у коментарі ЗМІ.

  «Що стосується подібних рішень Кабміну, то я вбачаю в них корупційну складову лобізму російської продукції і, думаю, з мого боку буде звернення до НАБУ та інших структур, які повинні контролювати ці процеси», – цитує видання нардепа.

  Як повідомляли ЗМІ, 18 травня Кабінет міністрів України підтримав законопроект, спрямований на обнулення мит на ввезення мінеральних добрив в Україну. На засіданні Кабміну міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий пояснив введення нульової ставки митного регулювання на ввезення в Україну добрив азотної групи необхідністю врегулювання питання захисту сільгоспвиробників від сезонного коливання цін.

  Петренко у свою чергу зазначив, що як народний депутат, обраний за округом, на якому розміщене одне з найбільших хімічних підприємств України «Черкаський Азот», він буде всіма засобами захищати інтереси трудового колективу заводу та українського хімпрому.

  «Я обурений. Це м'яко кажучи. Тому що я – депутат-мажоритарник, на окрузі якого розташоване містоутворююче підприємство («Черкаський Азот». – Ред.), (де працює) 5 тисяч людей, яке займається виготовленням мінеральних добрив, але зараз не працює. Люди не працюють, не отримують зарплату. Місцевий та державний бюджети не отримують податкових надходжень. З тієї причини, що Росія, лобіюючи через представників української влади свої інтереси, відверто демпінгуючи, просто захоплює український ринок», – заявив Петренко.

  За його словами, «маючи свідомо вигідне конкурентне становище у зв'язку з тим, що ціна на природний газ (основний компонент собівартості азотних добрив. – Ред.) у Росії для російських підприємств набагато нижче, росіяни захоплюють стратегічно важливий український ринок».

  «У цій ситуації наша держава зобов'язана захищати вітчизняного виробника, особливо від економічного вторгнення країни-агресора», – переконаний депутат.

  Він зазначив, що обурення і нерозуміння викликає ситуація, «коли українська влада однією рукою забороняє, наприклад, російські бухгалтерські програми, які незрозуміло яку становлять загрозу обороноздатності нашої країни, а з іншого боку – стимулює виробництво в Росії компонентів, які використовуються при виготовленні, наприклад, пороху» (йдеться, очевидно, про аміачну селітру. – Ред.). Така поведінка влади, вважає депутат, злочинна і абсурдна.

  Також Петренко повідомив, що минулого тижня він зареєстрував законопроект, який пропонує на рівні закону підвищити мито на добрива з РФ і водночас, дотримуючись домовленості з ЄС, поступово знижувати мита на аналогічну продукцію інших країн.

  «Тепер усе в руках профільного комітету, який його або розгляне, або місяцями зволікатиме з розглядом», – зазначив депутат.

  Раніше в ЗМІ повідомлялося, що в результаті рішень Мінекономрозвитку і Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі від 13 лютого 2017 року про призупинення введення антидемпінгових мит щодо мінеральних добрив з Російської Федерації, компанії з РФ отримали безпрецедентний доступ на український ринок.

  На думку експертів, своїми діями Кабмін фактично допустив створення російської монополії в Україні. ЗМІ писали, що через неможливість конкурувати з російським демпінгом у березні 2017 року в розпал підготовки до посівної кампанії вперше в історії України зупинилися найбільші хімічні підприємства України. Зокрема, заводи «Рівнеазот» і «Черкаський Азот».

  За даними ЗМІ, на тлі зупинки найбільших вітчизняних виробників мінеральних добрив, російські виробники активно насичували український ринок своєю продукцією і тільки за перші чотири місяці 2017 року вивезли з України близько ста мільйонів доларів.

  Джерело: РБК-Україна

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ