Народні депутати удвічі збільшили собі зарплати
Заробітна плата народного депутата становитиме 25 «мінімалок», що дорівнює – 36,250 тисячі гривень
Відповідна норма міститься в ухваленому напередодні Радою проекті постанови №5000-П «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2017 рік».
Документ в цілому підтримало 230 народних депутатів, пише «Економічна правда».
Крім інших пропозицій, в постанові також міститься така норма: «Затвердити норми фінансового забезпечення діяльності народних депутатів України».
Також документ скасовує усі інші попередні рішення Верховної Ради, які стосуються норм фінансового забезпечення парламентарів.
Виходячи із документу, посадовий оклад голови Верховної ради Андрія Парубія збільшиться до 30 мінімільних заробітних плат (мінімальна зарплата в Україні становить 1450 гривень – ред.) – до 43,5 тисячі гривень, заступника голови Ірини Геращенко – до 28 окладів – до 40,6 тисячі гривень.
Зарплата заступника голови ВР Оксани Сироїд так само збільшиться до 28 мінімальних заробітних плат.
Заробітна плата народного депутата становитиме 25 «мінімалок», що дорівнює – 36,250 тисячі гривень.
Згідно із документом, для оплати праці помічників-консультантів незалежно від їх кількості народному депутату встановлюється загальний місячний фонд у межах 16 мінімальних заробітних плат – до 23,2 тисячі гривень.
Нагадаємо, заробітна плата голови ВР Парубія за вересень становила 20,2 тис. гривень, Геращенко – 19,7 тис. гривень, а заступника голови Сироїд – 18,6 тис. гривень.
З урахуванням всіх надбавок, доплат та винагород Парубій заробив у вересні 20 240 гривень. Першому віце-спікеру Геращенко всього за вересень було нараховано 19 742 тисячі гривні. Зарплата Сироїд за серпень становила 18,6 тис гривень.
Нагадаємо, в серпні зарплата Парубія становила 17,4 тис. гривень, Геращенко – 6,3 тис. гривень, Сироїд – 14,1 тис. гривень.
Відповідні зміни набирають чинності з 1 листопада 2016 року.
Як повідомлялось, народні депутати України в рамках обговорення проекту державного бюджету на 2017 рік запропонували внести 1165 поправок у документ, однак більшість поправок було відхилено через незбалансованість видатків і доходів.
Нагадаємо, 15 вересня уряд ухвалив проект Держбюджету на 2017 рік.Планується, що доходи державного бюджету у 2017 році збільшаться на 16,9% порівняно із 2016 роком. Основними пріоритетами бюджету є фінансування оборони і безпеки обсягом близько 129 млрд грн, підтримка аграріїв обсягом не менш як 5,5 млрд грн, продовження процесу децентралізації та збільшення Фонду регіонального розвитку до 9 млрд грн, будівництво доріг за рахунок коштів Дорожнього фонду (обсяг асигнувань закладається на рівні 14,2 млрд грн, а також 1 млрд дол. за рахунок можливого залучення коштів міжнародних фінансових організацій). Крім того, в центрі уваги уряду – фінансування освіти обсягом понад 20 млрд грн, а також фінансування сфери охорони здоров'я.
Тим часом міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що Держбюджет на 2017 рік можна назвати народним.
Як відомо, у попередні роки графіка не дотримувались, бюджет ухвалювали мало не новорічної ночі. Цьогоріч уряд вирішив продемонструвати пунктуальність, вніс проект головного кошторису до парламенту вчасно.
Коментарі — 0