Наступ, «заморозка» чи референдум про відділення Донбасу. Який шлях на місці Порошенка обрали б ви?
Що допоможе вирішити проблему Донбасу швидше: поступки чи зброя?
Російська збройна агресія на сході України триває вже понад два роки. Черговою спробою примирення стала Рамкова угода про розведення сил і засобів на Донбасі, укладена 21 вересня в Мінську. Згідно з цим рішенням, СММ ОБСЄ здійснює «на постійній основі моніторинг та верифікацію процесу розведення сил і засобів на узгоджених ділянках розведення». Було означено три зони безпеки площею не менше 2 на 2 кв. км будуть створені в районі населених пунктів Золоте, Петровське та Станиця Луганська.
Самі жителі Станиці Луганської бояться, що після відведення військ місто захоплять бойовики.
9 жовтня глава Луганської військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз заявив, що заплановане на цей день розведення військ і техніки в районі Станиці Луганській не відбудеться.
В Міноборони підтвердили перенесення розведення на невизначений строк. У відомстві зазначили, що розведення сторін зірване через обстріли бойовиків, що є порушення рамкової угоди. «З огляду на систематичне порушення режиму тиші та невиконання бойовиками рамкового рішення про розведення сторін, ЗСУ вимушено переносять терміни відведення сил і засобів на ділянці в районі Станиці Луганської», - сказав Лисенко.
Іншою можливістю для врегулювання конфлікту є надання Донбасу особливого статусу. Саме до цього раніше призвали міністри закордонних справ Німеччини і Франції Франк-Вальтер Штайнмайер і Жан-Марк Еро і віце-президент США Байден. Водночас міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що якщо «ми щось приймемо, це означає, що ті, кого зараз Росією поставлено до влади, їх буде легітимізовано», а «російський Донбас як колонія буде впихатися в Україну».
Як відомо, конфронтація в регіоні розпочалася в середині квітня 2014 року, коли озброєні групи проросійських активістів почали захоплювати адмінбудівлі та відділки міліції у містах Донбасу - у Слов'янську, Артемівську та Краматорську. Українська влада у відповідь заявила про проведення Антитерористичної операції із залученням Збройних сил. Поступово протистояння переросло у масштабний воєнний конфлікт. Від середини липня 2014 року Збройні сили Російської Федерації почали брати пряму участь у бойових діях проти Збройних сил України. Підрозділи Збройних сил Росії діють як з власної території, так і безпосередньо на території України.
Свою думку щодо того, як вирішити проблеми Донбасу, можна висловити, взявши участь в опитування:
Коментарі — 0