Офшорний скандал: в Панамі взялися за компанію друга Путіна
Новий витік охоплює 1,2 млн документів в основному за 2016 і 2017 роки
Про це повідомляє DW.
Варто відзначити, що новий витік охоплює 1,2 млн документів в основному за 2016 і 2017 роки. У них йдеться про те, що стосовно однієї з компаній Сергія Ролдугіна ведеться офіційне розслідування правоохоронними органами Панами за підозрою в економічних злочинах.
Крім того, щодо більшості інших фігурантів «панамського архіву» з Росії проводяться перевірки на предмет відмивання грошей і корупції.
Нагадаємо, що скандал навколо «справи Ролдугіна» виник в грудні 2016 році. Все почалося з того, що в офіс панамського реєстратора офшорів Mossack Fonseca прийшов запит з прокуратури Панами з вимогою надати документи на компанію Ролдугіна International Media Overseas. Запит стосувався розслідування справи про економічний злочин.
Пізніше Mossack Fonseca направила владі Британських Віргінських островів «звіт про підозрілу діяльність» і щодо ще однієї компанії віолончеліста – Sonnette Overseas. Аналогічні звіти були спрямовані і відносно компанії сім’ї Ротенбергів.
Про витік мільйонів конфіденційних документів компанії Mossack Fonseca стало відомо в квітні 2016 року. У документах згадують 72 колишніх та теперішніх глав держав, а також високопосадовців, бізнесменів та діячів культури.
Зокрема, у документах фігурував прем'єр-міністр Ісландії, який невдовзі після скандалу пішов у відставку, родичі колишнього прем'єр-міністра Британії Девіда Кемерона. Також там є дані про віолончеліста Сергія Ролдугіна, якого називають другом президента Росії Володимира Путіна.
За словами засновників компанії, преса отримала документи після того, як фірму атакували хакери. Засновник Mossack Fonseca заявив, що компанія не причетна до протизаконної діяльності, і назвав публікацію матеріалів «злочином».
Проте генпрокуратура Панами незабаром заявила про готовність почати розслідування випадків незаконного створення офшорних компаній, які згадують у «панамських документах».
Коментарі — 0