Парубій в суді розповів, як вів переговори з бойовиками у Луганську
Парубій відзначив, що бойовики не змогли повідомити, якого саме референдуму хочуть, а казали, «що того, якого вимагає Медведчук і його «Український вибір»
Спікер Верховної Ради Андрій Парубій розповів, як їздив до Луганська, коли бойовики захопили будівлю місцевої СБУ, і просив загарбників скласти зброю.
Про це він повідомив під час допиту у Старобільському райсуді Луганської області, який слухає справу про державну зраду Олександра Єфремова.
Допит відбувся шляхом відеоконференцзв'язку з Подільського райсуду Києва.
Парубій не зміг пригадати точної дати візиту, але відзначив, що це було через день чи два після захоплення будівлі СБУ. Спікер ВР прибув до Луганська разом з тодішнім головою СБУ Валентином Наливайченком і керівником комендатури Самооборони Майдану Андрієм Левусом.
«Після прибуття в Луганськ перша наша зустріч була у прокуратурі, ми зустрілися з прокурором області, він повідомив обставини захоплення СБУ у Луганську, сказав, що бойовики захопили понад тисячу одиниць бойової зброї, що вони розміщені на всіх поверхах будівлі СБУ, що на деяких поверхах облаштовані професійні бойові точки», - сказав Парубій.
За його словами, під час візиту вони вели переговори з бойовиками.
«Ми без зброї і охорони приїжджали в офіс депутата Володимира Медяника. Бойовики були озброєні. Вели переговори три людини: Олексій Карякін, Валерій Рельке, третій чоловік представлявся як юрист, імені не пам’ятаю», - розповів Парубій.
Він додав, що висунув бойовикам вимогу скласти зброю і покинути приміщення СБУ, а ті у свою чергу ставили йому «умови загального характеру», одна з них стосувалася амністії внутрішніх військ «Альфи» і «Беркута», що брали участь у подіях на Майдані, а друга – проведення референдуму.
Парубій відзначив, що бойовики не змогли повідомити, якого саме референдуму хочуть, а казали, «що того, якого вимагає Медведчук і його «Український вибір».
Він також додав, що бойовики не ухвалювали самостійних рішень, а постійно радились з так званою «радою польових командирів». Також часто були телефонні розмови з головою облради Луганської області Валерієм Голенком.
«На певному етапі вони казали, що згодні віддати частину зброї і залишити частину приміщення, якщо будуть сигнали, що держава готова гарантувати амністію. Я зідзвонився з в. о. президента Турчиновим. Він сказав, якщо вони здадуть зброю, то люди, які вчинили злочин, можуть бути амністовані його указом», - сказав Парубій.
«Але умови ці люди не виконали, бо не були самостійними, я чітко розумів, що російські куратори роблять усе, щоб не досягти жодних узгоджень і щоб не залишити приміщення СБУ», - додав спікер ВР.
Він уточнив, що ці переговори тривали 6 або 7 діб.
«Завершились тим, що вони повідомили, мовляв, надалі не здатні вести переговори», - сказав Парубій.
Найбільшим цинізмом він назвав те, що у Луганську вирішили влаштувати дитяче свято, щоб убезпечити приміщення СБУ від штурму.
Після 30-хвилинного допиту Парубій клопотав про перерву до 11:00 6 липня у зв’язку з тим, що четвер у Верховній Раді складний день і що за 20 хвилин мають розглядати важливі законопроекти.
Суд клопотання задовольнив.
Як повідомлялося, екс-голову фракції Партії регіонів Олександра Єфремова обвинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст.110, ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 258-3, ч. 3 ст. 27, ст. 341, ч. 5 ст. 27, ст. 341 КК України.
Нагадаємо, 15 червня Старобільський районний суд Луганської області продовжив арешт на два місяці екс-голові фракції Партії регіонів Олександру Єфремову.
Як відомо, Єфремова затримали 30 липня 2016 року в аеропорту «Бориспіль», звідки він, за даними ГПУ, намагався вилетіти до Відня. 13 січня 2017 року Єфремова із Києва конвоювали до Старобільська, де він і нині перебуває під арештом.
У справі №426/4/17 щодо Єфремова Старобільський райсуд вже допитав як свідків колишнього заступника голови СБУ, екс-голову Луганської облдержадміністрації та лідера Радикальної партії, народного депутата Олега Ляшка.
Крім посягання на територіальну цілісність і недоторканність країни, Єфремова підозрюють у прямій підтримці «ЛНР», а також незаконному заволодінні майном «Луганськвугілля».
Коментарі — 0