Податкові схеми: суд заарештував майна Клименка і Ко на 6 млрд грн

Податкові схеми: суд заарештував майна Клименка і Ко на 6 млрд грн
Екс-міністр доходів в сборів Олександр Клименко

Станом на сьогоднішні підозру оголошено 46 особам, серед яких керівники регіональних податкових

Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України за оперативного супроводження департаменту захисту економіки Національної поліції України розслідує кримінальне провадження за фактом створення злочинної ієрархічної організації на чолі з екс-міністром доходів і зборів Олександром Клименком, діяльність якої спричинила збитки державі в розмірі майже 96 млрд грн. Станом на сьогоднішній день підозру оголошено 46 особам, серед яких керівники регіональних податкових, а також сам Клименко. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

На теперішній час під вартою - 9 осіб, ще 18 осіб перебувають під заставою.

«Майно підозрюваних арештовано на суму 900 млн грн. Сума арештованого майна Клименка та його афілійованих компаній сягає 6 млрд грн. Серед арештованого майна пов’язаних з Клименком структур: два житлові будинки та три земельні ділянки у смт Козин загальною вартістю майже 140 млн грн, квартира у центрі столиці вартістю понад 20 млн грн, комерційні приміщення в БЦ «Гулівер» вартістю 245 млн грн, універмаг в Донецьку вартістю понад 229 млн грн», - інформує Генпрокуратура.

У ГПУ пояснюють, що справа стосується організації в регіонах України так званих податкових майданчиків, які мінімізували надходження податків до бюджету від суб’єктів реального сектора економіки. Фактично вони слугували конвертаційними центрами для обготівковування суб’єктів реального сектора економіки та збагачення службових осіб податкової служби.

«Послуги так званих податкових майданчиків (або «програмних підприємств») коливалися в розмірі 10% загальної суми, з яких 6,67% спрямовувалося в бюджет, а решта - місцевим співробітникам правоохоронних органів, які не фіксували порушення податкового законодавства, а також в Міністерство доходів і зборів України, де діяв спеціальний департамент з нагляду за роботою цих «податкових майданчиків». Департамент знаходився на окремому поверсі міністерства та мав обмежений доступ. Варто зауважити, що гроші в департамент, за наявними даними, направлялися готівкою та не обліковувалися в офіційних документах, реєстрах, на банківських рахунках відомства тощо. Для того, щоб стати керівником регіонального «податкового майданчика», необхідно було сплатити кошти за так званий «вхід» у програму. За словами свідків, вартість одного такого «податкового майданчика» подекуди сягала $1 млн. Хоча «податкові майданчики» називалися Міністерством державною програмою, жоден з них не належав державі. Усі вони контролювалися приватними особами, які сприяли злочинній організації. Замість визначених законодавством 20% оподаткування реального секторf економіки, бюджет України отримував лише 6,67% (а згодом взагалі 1,5%). Так, бюджет України втратив 96 млрд грн, що за курсом того часу становило близько $12 млрд, - розповіли в Генпрокуратурі.

За даними ГПУ, допитами численних свідків - як діючих так і колишніх співробітників податкової служби - повністю підтверджується схема роботи «програмних підприємств» на території України. Функціонування цих схем безпосередньо пов'язують із перебуванням Клименка на керівних посадах в податкових органах.
На даний час слідчі та прокурори Головної військової прокуратури України продовжують встановлювати приховані статки екс-міністра Клименка для того, щоб у разі винесення обвинувального вироку суду, максимальна сума вкрадених коштів повернулася до бюджету України. Спільно з Нацполіцією України тривають слідчі дії та розшукові заходи. 

ГПУ також презентує відео-ролик, в якому інформація ґрунтується на показах свідків та оперативних даних органів слідства. До вироку суду є версією сторони обвинувачення. 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: