Попри заявлену дружбу, Путін і Лукашенко дуже часто конфліктують – «Радіо Свобода»
ЗМІ: Напруга у білорусько-російських відносинах підтверджує зростання розриву між Росією і її сусідами
Білорусь і Росія сваряться через молоко, митницю і використання портів. Здавалося б, країни - найближчі союзники. Вони входять до так званої союзної держави і збираються провести масштабні військові навчання наступного місяця. Але попри все це, Москва і Мінськ дуже часто конфліктують. Про це пише Radio Free Europe Radio Liberty, нагадуючи, що в той час, як у Білорусь прибувають російські війська для участі в маневрах «Захід-2017», Кремль заборонив імпорт деяких білоруських молочних продуктів.
Президент Володимир Путін також публічно тиснув на Білорусь, змушуючи її експортувати пальне через російські порти, а не звертатися до сусідів у Балтії. У свою чергу, білоруський президент Олександр Лукашенко використав нещодавнє інтерв'ю для російського державного телеканалу «Россия 24», щоб насварити Москву за поведінку російських прикордонників і митників.
Видання також зауважує, що військові навчання «Захід-2017» виявили розбіжності у поглядах Мінська і Москви, хоча мали на меті продемонструвати їхню єдність. Влада Білорусі намагається зробити навчання максимально прозорими, щоб продемонструвати західним сусідам, що маневри не стануть платформою для агресивних вчинків. У свою чергу, Кремль хотів би використати їх в якості психологічної зброї проти Заходу.
Автор зауважує, що напруга у білорусько-російських відносинах підтверджує зростання розриву між Росією і її сусідами.
«Варто сказати прямо, що Білорусь - це не Україна і не Грузія. Вона - російський клієнт і можна з впевненістю сказати, що вона не буде шукати можливості вступити в НАТО чи ЄС у найближчому майбутньому. Насправді, часто кажуть, що Росія хотіла б перетворити Україну і Грузію на Білорусь. І той факт, що відносини Мінська з Москвою настільки напружені, насправді про щось говорить», - вважає Вітмор.
Нагадаємо, що міноборони Білорусі запросило українських спостерігачів на навчання «Захід-2017». Крім України в якості спостерігачів були запрошені представники Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Швеції і Норвегії.
У НАТО заявили, що будуть спостерігати за військовими російсько-білоруськими навчаннями «Захід», які заплановані на 14-20 вересня 2017 року, заявив генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг. Але поки НАТО не бачить військової загрози у проведенні навчань ні для однієї з країн-учасниць Альянсу. А от аналітики кажуть, що РФ під виглядом навчань «Захід-2017» перекидає танки і бронетехніку до західних кордонів. З початку серпня зафіксовано переміщення російської військової техніки вздовж всього європейського кордону РФ - від Балтійського до Чорного моря.
Коментарі — 0