Порошенко і Меркель скоординували позиції щодо миротворців на Донбасі
Порошенко привітав Меркель з перемогою її політичної сили на парламентських виборах
Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Про це повідомляє прес-служба глави Української держави.
Порошенко привітав Меркель з перемогою її політичної сили на парламентських виборах, які відбулися в Німеччині 24 вересня. «Від цієї перемоги залежить стабільність всієї Європи», – відзначив президент.
Порошенко побажав Меркель успішного завершення коаліційних переговорів.
Співрозмовники також обмінялися думками щодо розвитку ситуації на Донбасі та стану імплементації Мінських домовленостей.
Зокрема, було скоординовано підходи щодо реалізації ініціативи з розгортання миротворчої операції ООН на території окупованої частини Донбасу та неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону.
Також Порошенко наголосив на необхідності негайних кроків для недопущення виконання так званого «вироку» проти одного з лідерів кримських татар Ілмі Умерова, а також консолідації міжнародної підтримки для прискорення вирішення питання звільнення всіх українських заручників з російського полону.
Нагадаємо, президент Порошенко заявив на сесії Генеральної асамблеї ООН, що мандат миротворців ООН повинен покривати усю окуповану територію Донбасу, включаючи українсько-російський державний кордон.
Як повідомили у німецькому центрвиборчкомі, блок «Християнсько-демократичний союз/Християнсько-соціальний союз» (ХДС/ХСС) виграв парламентські вибори в Німеччині, набравши 33% голосів. На другому місці Соціал-демократична партія Німеччини з 20,5% голосів, права «Альтернатива для Німеччини» вперше проходить в Бундестаг з 12,6% голосів. Подолавши 5% бар'єр, в Бундестаг також проходять «Вільна демократична партія» з 10,7%, «Ліві» з 9,2% та «Зелені» з 8,9%. Остаточні підсумки голосування будуть офіційно підбито приблизно через тиждень після виборів.
Читайте також матеріал «Главкома» Четвертий термін Ангели Меркель, або Чому перемогти - це найлегше завдання
Дивіться також: Як Німеччина обирала собі парламент. Фотогалерея
Коментарі — 0