Порошенко: Трагедії МН17 могло не бути, якби не російська агресія

  Наша відповідальність і перед загиблими, і перед майбутніми поколіннями - довести агресору-терористу неминучість відповідальності за усі скоєні злочини, - Порошенко
  Президент України Петро Порошенко переконаний, що об’єктивність та неупередженість нідерландського правосуддя дозволить притягнути до кримінальної відповідальності винних у катастрофі літака рейсу МН17 на Донбасі. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook. «Сьогодні, запалюючи свічки пам’яті, ми схиляємо голови перед 298
  • 17 Липня, 10:07
  • Розсилка

  Наша відповідальність і перед загиблими, і перед майбутніми поколіннями - довести агресору-терористу неминучість відповідальності за усі скоєні злочини, - Порошенко

  Президент України Петро Порошенко переконаний, що об’єктивність та неупередженість нідерландського правосуддя дозволить притягнути до кримінальної відповідальності винних у катастрофі літака рейсу МН17 на Донбасі. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

  «Сьогодні, запалюючи свічки пам’яті, ми схиляємо голови перед 298 невинними жертвами рейсу МН17. Страшна трагедія, яка невимовним болем прозвучала в серцях рідних і близьких, в кожному з нас. У той день, як і тепер. Зухвалий злочин, якого могло і не статися, якби не російська агресія, російська установка і російська ракета, завезені з території Росії», - наголосив Порошенко.

  Він зазначив, що наша відповідальність і перед загиблими, і перед майбутніми поколіннями - довести агресору-терористу неминучість відповідальності за усі скоєні злочини. 

  «Саме тому, не вагаючись ані секунди, в перші дні після трагедії мною було прийнято рішення про передачу розслідування Нідерландам. Так само не вагаючись, відповідно до наданих мною повноважень, кілька днів тому ми підписали Угоду між Україною та Нідерландами, якою підтверджено обрання механізму притягнення до кримінальної відповідальності винних у цьому злочині. Це наша спільна відповідь на геополітичні амбіції тих, хто намагається зірвати встановлення істини на найвищому міжнародному рівні», - сказав Порошенко.

  «Переконаний, що об’єктивність та неупередженість нідерландського правосуддя завершить цей шлях. Це наш спільний обов’язок перед пам’яттю тих, чиї биття сердець рівно три роки тому обірвала російська ракета», - написав президент.

  Нагадаємо, що сьогодні треті роковини трагедії МН17 на Донбасі.

  В результаті авіакатастрофи рейсу МН17 загинули 298 людей.

  В неділю, на третю роковину трагедії збиття MH17, родичі загиблих провели демонстрацію перед російським посольством у Гаазі.

  Міністр закордонних справ Австралії Джулія Бішоп також оприлюднила заклик до «всіх держав співпрацювати, щоб гарантувати, що ті, хто відповідає за вбивство, були притягнуті до відповідальності»

  Як відомо, країни, представники яких входять до Об’єднаної слідчої групи, ухвалили спільне рішення, що кримінальний процес у справі катастрофи рейсу MH17 відбудеться в суді у Нідерландах. Про це 5 липня повідомив міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс.

  До Об’єднаної слідчої групи входять представники Австралії, Бельгії, Малайзії, України та Нідерландів.

  Нідерланди й Україна підписали договір про міжнародне правове співробітництво щодо розслідування злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН-17.

  Сполучені Штати Америки вітають рішення Об'єднаної слідчої групи (JIT) щодо проведення в Нідерландах суду в справі про катастрофу МН17.

  Винуватці аварії рейсу МН17 у небі над Донбасом у липні 2014 року можуть бути засуджені заочно.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ