Посол України в Італії прокоментував арешт кримського вина
Росія замінила заявлені спершу кримські вина на продукцію інших кримських виробників
За його словами, українське посольство напередодні виставки попередило її організаторів, що участь кримських продуктів під виглядом російських суперечить європейським директивам про невизнання окупації Криму, а організатори, у свою чергу, вказали представникам Росії, що заявлені нею вина з Криму не можуть бути представлені на виставці.
Але, розповів посол, перед самим відкриттям виставки стало відомо, що Росія просто замінила заявлені спершу кримські вина на продукцію інших кримських виробників.
«Я б сказав, що Україна домоглася справедливості завдяки політико-дипломатичним діям, активній позиції наших громадян. Можу сказати, що я бачив і тих українців, хто не звернув уваги. Третій фактор - розуміння організаторів. Вони діяли в рамках нормальної співпраці з російськими представниками, повідомили їм, що не можна це виставляти. А ті, в свою чергу, вирішили діяти обманом: мовляв «не можна «Золоту Балку», так ми виставимо «Інкерман». Така поведінка призвело до того, що організатори діяли рішуче», - пояснив український посол.
Раніше повідомлялося, що в Італії на винній виставці Vanitaly презентували кримські вина на російському стенді. Пізніше італійська поліція заарештувала партію вина з анексованого Криму, яка була на російському стенді.
Як відомо, в 2014 році Європейський союз ввів санкції проти дев'яти кримських компаній, чотири з яких є виробниками вин і алкогольних напоїв. Під санкції потрапили Азовський лікеро-горілчаний завод, національне виробничо-аграрне об'єднання «Массандра», Агрофірма «Магарач» і Завод шампанських вин «Новий світ». Того ж року Рада ЄС заборонила імпорт товарів з Криму.
США і Європейський союз не визнали анексію Криму, в 2014 році були введені економічні санкції відносно Росії і компаній, які продовжують співпрацювати з підприємствами Криму.
Коментарі — 0