Рада Європи рекомендує Румунії підготувати більше вчителів української мови
Керівництву Румунії слід забезпечити підготовку достатньої кількості вчителів для повного виконання своїх зобов'язань у галузі освіти
Румунському керівництву слід забезпечити підготовку достатньої кількості вчителів для викладання мов національних меншин, зокрема української, а також переглянути «поріг» використання мов нацменшин в адмініструванні.
Про це йдеться у рекомендаціях Комітету міністрів Ради Європи для Румунії щодо застосування Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, а також експертній оцінці щодо виконання країною своїх зобов'язання, повідомляє «Укрінформ».
«У пріоритетному порядку Комітет міністрів вважає, що керівництву Румунії слід забезпечити підготовку достатньої кількості вчителів для повного виконання своїх зобов'язань у галузі освіти щодо болгарської, чеської, хорватської, німецької, угорської, ромської, російської, сербської, словацької, турецької та української мов», - вказано в документі.
Також у звіті зазначено, що Румунії слід розширити офіційне використання мов меншин у державному адмініструванні.
«Наразі мова меншин може використовуватися лише у спілкуванні з держструктурами, де населення, що належить до меншини, яка проживає в певній адміністративній одиниці, становить понад 20% усього населення. Для використання мови нацменшини під час дебатів у місцевих органах влади кількісний показник представників нацменшини має складати третину від представників органу», - йдеться у документі з рекомендацією зміни цих «порогів».
У доповіді зазначається, що в цілому румунська система освіти гарантує високий рівень підтримки багатьох мов меншин, схвалюється, що для більшості мов меншин існує комплексна пропозиція культурних заходів. Водночас документ вимагає покращення рівня використання мов меншин у судах та економічному житті.
Як відомо, раніше Румунія критично поставилася до нового закону України «Про освіту», зокрема ст. 7 щодо мови освіти в Україні.
Пізніше Україна й Румунія домовилися напрацювати спільний документ щодо імплементації нового закону України про освіту, зокрема його сьомої статті.
Коментарі — 0