Рада проти ліквідації Нацкомфінпослуг
Парламент не проголосував у першому читанні за відповідний законопроект.
За відповідний проект закону №2413-а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо консолідації функцій державного регулювання ринків фінансових послуг» на засіданні парламенту в четвер проголосували 155 народних депутатів із необхідних 226 голосів.
Як зазначив під час засідання перший заступник голови комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Михайло Довбенко (фракція БПП), Кабінет Міністрів України, НБУ, Нацкомфінпослуг та НКЦПФР підтримують ухвалення цього законопроекту, тоді як в комітеті голоси розділилися 50/50.
Заступник голови комітету Руслан Демчак (фракція БПП) підтримав документ: «Враховуючи те, що Національний банк, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку структурно організовані, контроль буде кращим, якіснішим».
Водночас представники партій «Самопоміч» і «Батьківщина» висловили побоювання, що Нацбанк не зможе вміло регулювати фінансовий ринок.
Верховна Рада розглядала відповідний законопроект разом із технічним проектом закону №2414-а «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо консолідації функцій державного регулювання ринків фінансових послуг». За словами голови комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної (фракція БПП), цей законопроект є додатковим і може бути ухвалений тільки після підтримки основного проекту закону №2413-а.
Обидва законопроекти передбачають, що нагляд і регулювання ринку страхових, лізингових та факторингових компаній, кредитних спілок, бюро кредитних історій, ломбардів та інших фінансових компаній перейдуть до НБУ, тоді як до НКЦПФР перейде регулювання недержавних пенсійних фондів і фондів фінансування будівництва та фондів операцій із нерухомістю. За даними Нацкомфінпослуг, до сфери її відповідальності належать 2,564 тис. фінансових установ.
Крім того, законопроекти передбачають скасування закону «Про іпотечне кредитування, операції з консолідованим іпотечним боргом та іпотечні сертифікати» та декрету Кабінету Міністрів «Про довірчі товариства» з метою усунення надмірного регулювання.
Джерело: Інтерфакс-Україна
Коментарі — 0