Рішення про законність засекречення декларацій СБУ оскаржать у Верховному суді
У Центрі протидії корупції зауважили, що зараз на частину інформації про доходи працівників СБУ накладено гриф «цілком таємно»
11 липня Верховний суд України розгляне касаційну скаргу Центру протидії корупції (ЦПК) на рішення першої та апеляційної інстанцій у справі щодо засекречення декларацій працівників Служби безпеки України.
Як відомо, в 2017 році ЦПК подав до суду на СБУ через засекречення інформації з декларацій співробітників відомства.
У січні 2018 року Апеляційний адміністративний суд міста Києва закріпив за керівництвом СБУ право ігнорувати пряму норму закону і не подавати декларації. «Фактично цим була вбита можливість притягнути до відповідальності хоч одного працівника СБУ за статтею 366-1 Кримінального кодексу України, а саме – брехню в декларації», - підкреслили в ЦПК.
Активісти вважають незаконними визнання керівництвом СБУ інформації з декларацій державною таємницею, подачу декларацій не до Реєстру НАЗК, а до власної закритої системи невідомого походження, доступ до якої мають тільки в Службі.
«На частину цієї інформації накладено гриф «цілком таємно», на частину – «таємно». При цьому незаконно засекречено навіть публічну інформацію щодо керівництва та посадовців СБУ, імена та посади яких добре відомі суспільству та опубліковані в офіційних документах, наприклад, в указах президента», - зауважили в Центрі протидії корупції.
Активісти мають намір в судовому порядку змусити СБУ розсекретити інформацію з декларацій і відомості про зміни майнового стану керівництва та слідчих, а також визнати незаконними створення СБУ власної системи обробки та зберігання декларацій.
«У разі якщо відповідне рішення не винесе Верховний суд, активісти звертатимуться до Європейського суду з прав людини», - заявили в ЦПК.
Коментарі — 0