рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  СБУ заявила про викрадення баз даних військових частин

  • Розсилка
  <span>Копіювання масивів даних відбувалося, зокрема, через програмні засоби віддаленого керування комп&rsquo;ютером &laquo;teamviewer&raquo;</span> - СБУ заявила про викрадення баз даних військових частин
  Копіювання масивів даних відбувалося, зокрема, через програмні засоби віддаленого керування комп’ютером «teamviewer»
  Фото: Прес-центр СБУ

  За інформацією СБУ, викрадені бази даних стали доступними для Росії та можуть бути використані на шкоду національній безпеці України

  Співробітники Служби безпеки України викрили комерційну структуру, яка за допомогою забороненого в Україні програмного забезпечення «Парус» та «Афіна», внесених до санкційних списків відповідно до указу президента, заволоділа базами даних та масивами інформації, що належать державним установам, військовим підрозділам і підприємствам на Львівщині.

  Про це 14 грудня повідомляє прес-центр СБУ.

  Оперативники спецслужби встановили, що комерсанти легально обслуговували програмне забезпечення цих установ. Проте під час виконання робіт вони встановлювали заборонені програми для копіювання інформації. Використання цих шкідливих програм дало можливість зловмисникам несанкціоновано отримати доступ до інформаційно-телекомунікаційних систем понад ста державних та військових установ, підприємств та організацій.

  «Під час санкціонованих слідчо-розшукових дій правоохоронці виявили у комерсантів викрадені бази даних, що належать військовим частинам та державним установам регіону. Встановлено, що копіювання масивів даних відбувалося, зокрема, через програмні засоби віддаленого керування комп’ютером «teamviewer», - заявили в СБУ.

  Зазначається, що враховуючи те, що програмне забезпечення «Парус» та «Афіна» поширюється та оновлюється з серверів, які територіально розташовані в РФ, через дії зловмисників створено передумови для витоку інформації з обмеженим доступом.

  «Викрадені за допомогою російських програм бази даних стали доступними для країни-агресора та можуть бути використані на шкоду національній безпеці держави», - повідомили в СБУ.

  Наразі тривають слідчі дії під процесуальним керівництвом прокуратури Львівської області у межах розпочатого кримінального провадження за ст. 359 Кримінального кодексу України. Зокрема перевіряється версія щодо передачі незаконно скопійованих даних до спецслужб країни-агресора.

     Раніше повідомлялося, що Служба безпеки України підготувала серію спеціальних інформаційних буклетів, перші два випуски яких присвячені терористичній діяльності спецслужб РФ в Україні та використанню Росією у гібридній війні релігійних структур Московського патріархату.


  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ