Шлях Януковича. Туреччина змінює Конституцію для посилення Ердогана

Шлях Януковича. Туреччина змінює Конституцію для посилення Ердогана

У Туреччині керівна Партія справедливості і розвитку завершила підготовку нової конституції, яка зробить Туреччину державою з президентською формою правління

Про це повідомляє «ТАСС» з посиланням на дані прем'єр-міністра Туреччини і лідера ПСР Біналі Йилдирима.

«Роботу над новою конституцією і президентською формою (правління) завершено. Найближчим часом відповідну законодавчу ініціативу буде спрямовано до парламенту. Не треба боятися народу, він вирішить це питання. Час завершити спори щодо системи правління в Туреччині», - сказав Йилдирим.

Раніше офіційні особи Туреччини повідомляли, що референдум з питання прийняття нової конституції може відбутися навесні 2017 р.

Для прийняття основного закону необхідна конституційна більшість, або 367 голосів в 550-місцевому парламенті Туреччини. ПСР має 317 мандатів. Якщо законопроект набере понад 330 голосів, але менше 367, питання прийняття конституції виносяться на референдум.

Відзначається, що в Туреччині наразі діє конституція від 1982 р., прийнята після військового перевороту 1980 р. Про необхідність якнайшвидшого прийняття нового основного закону, що передбачає перетворення Туреччини на державу з президентською формою правління, 1 жовтня на відкритті осінньої сесії парламенту заявив президент Реджеп Таїп Ердоган. Роботу над проектом конституції було відновлено за ініціативи керівної ПСР після спроби держперевороту в липні.

Нагадаємо, влада Туреччини розшукує близько чотирьох тисяч осіб за підозрою в участі у подіях 15 липня, коли була здіснена спроба державного перевороту. Про це повідомляє у неділю газета Milliyet із посиланням на міністра юстиції Бекіра Боздаг.

«У розшуку все ще знаходяться 3907 осіб за підозрою у причетності до спроби перевороту. У справі (про підготовку путчу) зібрані матеріали на 500 тис. електронних носіях, для їх вивчення створено спеціальний підрозділ».

За словами глави Мін'юсту Туреччини, після липневих подій щодо 82 тис. людей були проведені слідчі дії, заарештовано близько 35 тисяч з них.

Боздаг піддав критиці владу США, яка не виконує вимогу Туреччини про арешт і видачу проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого офіційна Анкара звинувачує в організації спроби перевороту. Раніше повідомлялося, що глава Мін'юсту Туреччини 26-27 жовтня відправиться до США для обговорення питання про видачу Ґюлена і представить американській стороні всі необхідні документи, що підтверджують його злочинну діяльність.

Спроба перевороту була зроблена у Туреччині 15 липня. Внаслідок подій 15-16 липня загинуло близько 300 осіб, більше тисячі отримали поранення. В організації заколоту турецькі власті звинувачують особисто Ґюлена і очолювану ним «терористичну організацію Фето». 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: