«Справа Мартиненка»: скеровано 16 запитів до восьми країн
У НАБУ називають унікальною справу про завдання збитків ДП «СхідГЗК», підозрюваним у якій є Микола Мартиненко
Від початку розслідування (в грудні 2015 року) справи про завдання збитків ДП «СхідГЗК», фігурантом якої є екс-нардеп Микола Мартиненко, детективи Національного антикорупційного бюро України скерували до восьми країн 16 запитів про міжнародну правову допомогу. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.
«Справа про завдання збитків ДП «СхідГЗК» є унікальною не тільки з огляду на значущість цього підприємства для країни як найбільшого урановидобувного підприємства Європи, а й з огляду на обсяг роботи, яку провели детективи НАБУ під час розслідування корупційної схеми, реалізованої на ДП. Провадження щодо завдання збитків «СхідГЗК» є абсолютним рекордсменом за обсягом комунікації з компетентними органами інших країн серед усіх проваджень, розслідуваних НАБУ. Від початку розслідування (в грудні 2015 року) детективи НАБУ скерували до восьми країн 16 запитів про міжнародну правову допомогу», – йдеться в повідомленні.
НАБУ повідомляє, що інформація, отримана від компетентних органів інших держав, допомогла детективам не лише дослідити всі деталі корупційної схеми, а й встановити, на що саме особи, підозрювані в завданні збитків «СхідГЗК», витрачали вкрадені в держави кошти.
«Як встановило слідство, з-поміж іншого кошти витрачались на оренду нерухомості в країнах ЄС для потреб членів родини підозрюваних, сплату медичних послуг та послуг адвокатів із захисту підозрюваного в іншій кримінальні справі, яку стосовно нього відкрила прокуратура Швейцарії.
Більше деталей можна подивитися у графічній схемі:
Нагадаємо, екс-нардепа Миколу Мартиненка затримали 20 квітня в Києві.
За версією слідства, державне підприємство «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» уклало контракт із компанією-посередником, підконтрольною затриманому екс-народному депутатові, на постачання уранового концентрату за завищеними цінами, внаслідок чого інтересам ДП у 2014–2016 роках було завдано збитків в розмірі 17,28 млн дол. США.
У четвер увечері колишньому народному депутату вручили підозру, він перебуває в СІЗО.
Прокуратура проситиме для Мартиненка арешт на 60 діб з можливістю внесення застави в сумі 300 млн грн.
Мартиненку загрожує покарання у вигляді арешту на термін від 8 до 12 років.
Читайте також матеріал «Главкома» «Мартиненка забрали з «Фронту». Усі подробиці скандального затримання»
Коментарі — 0