Суддею Антикорупційного суду може стати жінка покійного судді Бобровника

Суддею Антикорупційного суду може стати жінка покійного судді Бобровника

На одну посаду в Антикорупційному суді претендує 6 кандидатів

На сьогодні на одну посаду в новостворюваному Антикорупційному суді претендує 6 кандидатів. Всі вони здебільшого діючі чи колишні судді, адвокати та науковці. Про це пише «Главком» у матеріалі з аналізом списку тих, хто розраховує отримати посаду в новому органі.

Серед кандидатів на посади суддів є і дружина покійного судді Олександра Бобровника Любов Одинець. Колишня співмешканка судді Солом’янського суду, який несподівано помер навесні цього року в 37-річному віці, зараз працює юридичним консультантом в управлінні поліції охорони Києва.

Її чоловік був відомий тим, що працював над резонансними справами, що вело НАБУ. Серед їх фігурантів: Олександр Онищенко, Роман Насіров, Микола Злочевський, Юрій Іванющенко, Микола Мартиненко…

Бобровника ловили на тому, що він забував вказати в декларації майно, що належить Одинець. А це – квартира в Києві (67,4 кв.м), земельні ділянки в Калинівці Житомирської області (10 та 32 гектари), а також будинок в с. Камені, Житомирської області (75,2 кв.м).

Верховна Рада України ухвалила в цілому закон про Вищий антикорупційний суд 7 червня. Його ухвалення домагалися від України їзахідні партнери, це було однією з умов продовження співпраці Києва з Міжнародним валютним фондом. 21 червня Верховна Рада схвалила президентський законопроект про запуск Вищого антикорупційного суду.

Вищий антикорупційний суд є судом зі всеукраїнською юрисдикцією, що створюється з метою розгляду окремих категорій справ. Цей суд діятиме у новій системі боротьби з корупцією разом з Національним антикорупційним бюро, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Державним бюро розслідувань. Суд займатиметься виключно справами топ-корупції, що розслідує НАБУ. Районні суди взагалі не братимуть участь у розгляді таких справ

Антикорупційний суд діятиме, як суд першої інстанції. Апеляції розглядатиме повністю відокремлена Апеляційна палата цього ж суду.

Касаційною інстанцією є  Верховний Суд, проте окремого добору антикорупційних суддів для Верховного Суду не відбуватиметься.

Судді цього Антикорупційного суду призначаються виключно на підставі результатів відкритого конкурсу.

Вища кваліфікаційна комісія суддів вже завершила прийом документів від кандидатів на посади суддів новостворюваного Антикорупційного суду та його Апеляційної палати.

Наразі 240 кандидатів хочуть працювати в Антикорупційному суді, ще 103 боротимуться за посади в Апеляційній палаті. Загальна кількість вакансій в новому суді – 39, з них 12 працюватимуть в апеляції. Деяких з кандидатів комісія вже відбракувала.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: