Тіллерсон засудив дії КНР у Південнокитайському морі, порівнявши їх з анексією Криму

  Кандидат на посаду держсекретаря США Рекс Тіллерсон вважає, що зазіхання КНР в акваторії Південнокитайського моря нагадують анексію Криму Росією
  Рекс Тіллерсон, який став номінантом новообраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа на посаду державного секретаря, різко засудив територіальні претензії Китаю в Південнокитайському морі. Про це він заявив у середу, 11 січня, у виступі перед комітетом із закордонних справ Сенату США, повідомляє агенція AFP. За словами
  • 12 Сiчня, 12:11
  • Розсилка
  Рекс Тіллерсон
  Рекс Тіллерсон

  Кандидат на посаду держсекретаря США Рекс Тіллерсон вважає, що зазіхання КНР в акваторії Південнокитайського моря нагадують анексію Криму Росією

  Рекс Тіллерсон, який став номінантом новообраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа на посаду державного секретаря, різко засудив територіальні претензії Китаю в Південнокитайському морі. Про це він заявив у середу, 11 січня, у виступі перед комітетом із закордонних справ Сенату США, повідомляє агенція AFP.

  За словами Тіллерсона, КНР слід негайно припинити намивати острови в Південнокитайському морі та споруджувати на них військові бази. Такі дії майбутній держсекретар США назвав «незаконною діяльністю» та порівняв її з анексією Росією українського півострова Крим. «Споруджувати острови, а потім розміщувати на них військові об'єкти – те саме, що й загарбання Росією Криму», – зазначив кандидат на посаду держсекретаря.  Тіллерсон також виступає за те, щоб перекрити Китаю доступ до цих островів. «Ми надішлемо Китаю чіткий сигнал», – пообіцяв він.

  Як повідомлялося, кандидат на пост держсекретаря США Рекс Тіллерсон заявив, що не підтримує окупацію Криму Росією. На слуханнях щодо затвердження його кандидатури в комітеті Сенату з міжнародних відносин Тіллерсона запитали, чи визнає він право Росії на Крим. «Ні, сер. Вони взяли територію, яка їм не належала», – сказав Тіллерсон.

  Нагадаємо, Китай викликав занепокоєння міжнародної спільноти своїми діями зі спорудження ділянок суші та будівельної активності на островах і коралових рифах у Південнокитайському морі, через акваторію якого щорічно здійснюється торгівля на понад п'ять трильйонів доларів. У відповідь військово-морські сили США посилили патрулювання біля цих островів.

  На ці ділянки акваторії Південнокитайського моря повністю або частково претендують також Філіппіни, Тайвань, Малайзія, Бруней та В'єтнам.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ