Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Торгівля людьми в умовах конфліктів може бути визнана воєнним злочином – ООН

  • Розсилка
  Торгівля людьми в умовах конфліктів може бути визнана воєнним злочином – ООН

  Україна є співавтором резолюції Радбезу ООН упро посилення відповідальності за злочини, пов’язані з торгівлею людьми

  Рада Безпеки ООН одностайним голосуванням ухвалила резолюцію, яка закликає посилити контроль і покарання за злочини, пов'язані з торгівлею людьми у світі, особливо в умовах конфліктів.

  Про це повідомив у коментарі Укрінформу речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

  «Рада Безпеки ООН ухвалила Резолюцію 2388 про посилення відповідальності за злочини, пов’язані з торгівлею людьми. Україна – одна із держав-співавторів цього документа», - зазначив дипломат.

  Як повідомив представник Української місії, у резолюції, зокрема, наголошується, що торгівля людьми в умовах конфліктів може бути визнана воєнним злочином. Крім того, звертається увага на те, що це ганебне явище використовується з метою сексуального насильства та експлуатації, як «тактики ведення й фінансування тероризму».

  У документі також засуджуються порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права з боку «ІДІЛ», висловлюється солідарність із жертвами тероризму; привертається увага до вразливості дітей.

  Резолюція також містить заклик до держав-членів ООН ратифікувати Конвенцію ООН проти транснаціональної організованої злочинності та відповідний протокол до неї. Водночас, наголошується на необхідності застосування багаторівневого підходу до боротьби з цим злочином. У тому числі, передбачається включення відповідних тем у шкільні програми та тренінги, а також обмін інформацією про фінансові потоки, пов'язані з торгівлею людьми й тероризмом.

  Україна безпосередньо зацікавлена у викоріненні проблеми торгівлі людьми, зауважив дипломат. Він нагадав, що про це заявив під час голосування у вівторок по резолюції постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

  Зокрема, йдеться про неконтрольовані урядом окуповані райони на Донбасі, де переміщені особи часто стають жертвами торгівлі людьми, а деякі українці піддаються примусовій праці на окупованій території, часто через тортури, підкреслив український дипломат.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ