У Барселоні почалися масові протести після арешту 14 каталонських чиновників
Посадовців затримали за підготовку референдуму про незалежність Каталонії, офіційно забороненого Мадридом
У Барселоні люди почали входити на акції протесту після того, як іспанська поліція затримала помічника віце-голови каталонського уряду Жозепа Марію Хове і ще 13 осіб за підготовку до референдуму про незалежність Каталонії. Про це повідомляє місцева газета El Pais.
Крім того, були проведені обшуки в приміщеннях, які займає уряд автономної області, що готує референдум про незалежність. Обшуки пройшли у відділах зовнішньої політики, економіки, а також в кабінеті голови Каталонії.
Газета повідомляє про конфіскацію в ході обшуків близько 1,3 мільйони листівок, а також інших документів і атрибутів, що мають відношення до запланованого референдуму.
El himno oficial de Cataluña, "Els segadors", se mezcla entre los gritos y abucheos de la gente dirigidos a la Guardia Civil. pic.twitter.com/ohS70oXO1h
— Guillem Andrés (@Guillem_Andres) 20 сентября 2017 г.
Іспанський уряд намагається перешкодити проведенню визнаного антиконституційним референдуму, запланованого на 1 жовтня. Після того як каталонський парламент у середу ввечері, 6 вересня, прийняв закон про референдум щодо відокремлення цього регіону від решти Іспанії, іспанська влада анонсувала контрзаходи.
Los manifestantes, sentados en el suelo, para intentar barrer el paso al coche donde iba detenido Xavi Puig, responsable de Exteriores. pic.twitter.com/DPifHEJNDi
— Guillem Andrés (@Guillem_Andres) 20 сентября 2017 г.
Оскільки прийнятий в Барселоні закон порушує конституцію Іспанії, яка не допускає поділ країни, то уряд звернувся до Конституційного суду (КС), який призупинив дію цього закону. Крім того, Мадрид закликає притягнути до кримінальної відповідальності лідерів сепаратистів.
Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой Брей вже зажадав притягнути до кримінальної відповідальності - за «узурпацію влади і непокору попереднім судовим рішенням» - голову каталонського парламенту Карму Форкаделл і чотирьох членів президії парламенту. Депутатам, які ініціювали прийняття сепаратистських законів, можуть загрожувати тривалі тюремні терміни і великі грошові штрафи.
Коментарі — 0