У Мін’юсті кажуть, що ніякого побиття арештантів в Одеському СІЗО не було
Представник відомства заявив, що пройшли лише обшуки, які виявили багато заборонених для використання предметів
У Мін'юсті спростовують інформацію про акції залякування в одеському СІЗО та виправних колоніях, проведених пенітенціаріями після жорстокого вбивства співробітниці ізолятора. Таку заяву зробив прес-секретар заступника голови відомства Юрій Маслак.
«Перш за все, хотів би сказати, що жорстокістю на жорстокість ми відповідати не будемо, ніколи не планували, і це не наші методи. Я не знаю, хто є першоджерелом цієї інформації, але вас дезінформували ... Вчора на місці події продовжували працювати правоохоронні органи ... Так, був посилений режим, але посилити режим - не означає знущатися над людьми », - повідомив він.
За його словами, в результаті проведених обшуків у в'язнів ізолятора було виявлено багато заборонених для використання предметів - мобільні телефони, «заточки» і так далі.
Разом з тим, сьогодні під стінами СІЗО зібралися родичі ув'язнених і активісти ряду громадських організацій. Вони стверджують, що в'язнів били спеціально привезені з інших регіонів України пенітенціарії. Люди вимагають від адміністрації установи припинити акції залякування. В імпровізованому мітингу взяли участь кілька десятків людей.
Раніше про масові побиття на своїй сторінці в «Фейсбуці» написав священик Української православної церкви Київського патріархату Дмитро Краснобаєв. Він багато років працює з ув'язненими, регулярно відвідує виправні установи.
Нагадаємо, в Одеському слідчому ізоляторі 17 серпня виявили розчленоване тіло дівчини - молодшого інспектора II категорії відділу режиму і охорони Олени П. Трагедія сталася в п'ятому корпусі СІЗО.
Вбивця зґвалтував і задушив дівчину, після чого порізав її на шматки і кинув їх в сміттєві баки.
Зазначимо, що підозрюваний в жорстокому вбивстві співробітниці СІЗО останнім часом практично не з'являвся у своїй камері, а жив у подвір'ї, де розміщувався свинарник. При цьому санкція суду на те, щоб ув’язнений більше двох годин був поза камерою, відсутня. Крім того ніхто із співробітників закладу за арештантом особливо не стежив.
За фактом загибелі співробітниці СІЗО 17 серпня ГУ Нацполіціі Одеської області відкрило кримінальне провадження по п. 13 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство, вчинене особою, яка раніше вчинила умисне вбивство) КК України. На співробітників СІЗО відкрито досудове розслідування за статтею «службова недбалість».
Коментарі — 0