У МОЗ знизили прохідний бал для студентів-медиків
У Міністерстві охорони здоров'я також зазначають, що іспит «Крок» не визначає професійну готовність випускника
У Міністерстві охорони здоров'я запевняють, що знизили прохідний бал іспиту для медиків, бо хотіли підтримати студентів у нелегкий навчальний рік.
Про це повідомила заступник міністра охорони здоров'я Ірина Микичак.
У Міністерстві охорони здоров'я також зазначають, що іспит «Крок» не визначає професійну готовність випускника.
«Крок» оцінює велику роботу студентів впродовж всього навчального курсу. А «Крок-2» – це екзамен по завершенню медичного університету. Кожного року межа «Кроку» та оцінки знань переглядається міністерством, встановлюється певний відсотковий ценз», - сказала Микичак.
За її словами, цього року були загалом вкрай складні умови для навчального процесу.
«Тому МОЗ на пропозицію Центру тестування і науково-педагогічних працівників, вважає, що ми можемо знизити відсотковий ценз КРОКу, щоб зняти психологічну напругу для наших студентів і підтримати їх морально у цій ситуації», – розповідають у міністерстві.
Окрім того, у відомстві зазначають, що іспит – не визначає професійну готовність медика.
«Варто звернути увагу, що сам по собі «Крок» не визначає професійну готовність випускника медичного університету. Далі триває ще навчання в університеті і окрім теоретичних знань, вкрай важливою є оцінка практичних навиків», – розповіла заступник міністра охорони здоров’я.
Вона також висловила впевненість, що на якість знань впливає не іспит, а свідомість та готовність кожного студента до самонавчання.
«Ми зараз працюємо з міжнародними агенціями для того, щоб цей тестовий ліцензований іспит в Україні відбувався на тих же засадах, як і в євпропейських країнах. Тобто, щоб це був єдиний іспит, який би сприймався в іноземних університетах, і дійсно належно оцінював теоретичної та практичної підготовки наших випускників», – додала Ірина Микичак.
Коментарі — 0