При цьому в оборонному відомстві США відзначили, що плани з надання летального зброї оцінюються в кожному конкретному випадку.
Зазначимо, що проект федерального бюджету США на 2018 фінансовий рік передбачає допомогу Україні за різними програмами на загальну суму близько 350 млн дол., у тому числі можливість надання Україні летального зброї оборонного призначення.
Згідно з оприлюдненими бюджетним запитом, на 2018 фінансовий рік загальна сума коштів на програми допомоги України по лінії Держдепартаменту та USAID становить майже 204 млн дол.. Ці кошти передбачені на реалізацію програм у сфері охорони здоров'я, підтримки економічного зростання і сприяння впровадженню структурних реформ в Україні.
Нагадаємо, Білий дім запропонував 22 травня бюджету на 2018 фінансовий рік обсягом 4,1 трильйона доларів.
У 2018 році видатки на оборону збільшаться на 54 мільярди доларів, що компенсується шляхом цілеспрямованих скорочень інших програм.
Наприклад, на 1,5 млрд доларів пропонується збільшити витрати, пов'язані із затриманням і депортації нелегальних мігрантів. Крім того, 1,5 млрд доларів планується витратити на забезпечення безпеки важливих для США комп'ютерних систем.
У той же час, США планують витратити в 2018 фінансовому році порівняно з 2017 роком на 29,1% менше на Державний департамент і «інші міжнародні програми". За даними The Wall Street Journal, це рішення вплине на надання допомоги таким країнам, як Україна, Пакистан, Лівія, Туніс, Ліван, Колумбія, Філіппіни і В'єтнам.
Як повідомлялося, президент Петро Порошенко у Вашингтоні провів зустріч із міністром енергетики США Ріком Перрі. Після цього відбулися переговори в Білому домі.
Нагадаємо, президент України Петро Порошенко прибув з робочим візитом до США.
Порошенко зустрівся з українською діаспорою біля Меморіалу Голодомору у Вашингтоні. Зустріч мала більш неформальний характер, попри те, що там були присутні високопоставлені гості та духовенство.
Коментарі — 0