У штабі кандидата в президенти Франції заявили про російські кібератаки
Москву звинуватили в проведенні цілеспрямованої кампанії з дискредитації Макрона за допомогою фейкових новин
Про це він заявив у понеділок, 13 лютого, в інтерв’ю телеканалу France 2, пише DW.com.
Він підкреслив, що за хвилею спроб зламати інфраструктуру штабу Макрона стоять «сайти, підтримувані російським урядом».
Крім того, Ферран звинуватив Москву в проведенні цілеспрямованої кампанії з дискредитації Макрона за допомогою фейкових новин у зв’язку з його проєвропейською позицією.
«Наші комп’ютерні системи, бази даних та інші сайти піддалися сотням, якщо не тисячам хакерських атак. І за дивним збігом, усі вони ведуться з-за російського кордону», – сказав начальник штабу Макрона, додавши, що кандидат вже звернувся до вищих французьких органів за допомогою, щоб виключити російський вплив на виборчу кампанію у Франції.
Він провів паралелі між тим, що відбувається в країні і діями російських хакерів в ході передвиборної гонки кандидата від Демократичної партії США Гілларі Клінтон.
Одночасно глава передвиборного штабу Макрона відзначив основну відмінність між незалежним кандидатом і його суперниками. На його думку, політик став об’єктом російської пропаганди, оскільки він зацікавлений в «сильній Європі» і готовий чинити Росії опір, в той час як інші «праві і крайні праві» кандидати більш «доброзичливі» щодо Москви.
Коли прогнози почали передрікати перемогу незалежного кандидата Макрона над претендентом від ультраправого «Національного фронту» Марін Ле Пен у другому турі президентських виборів, російські державні ЗМІ Russia Today (RT) і Sputnik збільшили обсяги негативної інформації про проєвропейського кандидата, продовживши активно агітувати за главу «національного фронту», пише видання Politico.
Зокрема, у Франції зазнав критики сюжет Sputnik News від 4 лютого, що прирівнює плітку до факту, в якому було сказано, що Макрона підтримує «дуже багате гомосексуальне лобі», а також, що він був «агентом США» для банків.
Американський експерт з кібербезпеки, який очолює південноєвропейських відділ компанії FireEye, Девід Граут, сказав виданню The Financial Times, що «ті самі російські групи, які, як видно, відповідальні за злам комп’ютерів Демократичної партії США, мають бажання і можливості спробувати вплинути на вибори» в Європі в 2017 році.
Коментарі — 0