рус

  Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  У Синоді Вселенського патріархату нагадали, що московська церква є лише дочкою української

  • Розсилка
  <span>Член Святого і Священного Синоду Вселенського патріархату митрополит Елпідофор</span> - У Синоді Вселенського патріархату нагадали, що московська церква є лише дочкою української
  Член Святого і Священного Синоду Вселенського патріархату митрополит Елпідофор

  Член Синоду повідомив, що рішення про надання автокефалії належить виключно Вселенському патріарху і Синоду Константинопольському, як це відбувалося з усіма патріархатами

  Московська церква є дочкою української церкви, яка, у свою чергу, є дочкою Вселенського патріархату.

  На цьому наголосив член Святого і Священного Синоду Вселенського патріархату, митрополит Елпідофор в інтерв’ю російському виданню «Православие и мир», яке «Укрінформ» переклав з грецької мови. 

  «У випадку з українською церквою принаймні парадоксальним і викривленим є твердження будь-кого про те, що церква в Москві є матір'ю церкви України. Якраз навпаки. Московська церква є дочкою української церкви, яка - українська церква - є дочкою Вселенського Патріархату. Знаєте, що християнізація (хрещення) Русі (росів) - не росіян, бо як відомо, Київська Русь - це інше, тобто сьогоднішніх українців, - відбулася при Володимирі, з його наверненням. Отож, юрисдикція Вселенського патріархату - це Україна, це Київ, а отже і мати-церква», - сказав він. 

  Член Синоду Вселенського патріархату також прокоментував уточнення журналіста про те, що, мовляв, в ті часи ще не було України: «Була; територія може називатися по-різному, але земля та сама, нас не цікавить назва, територія, нас цікавить канонічність. Можливо, називалася по-іншому, але ми говоримо про ту саму землю, принаймні про ту ж географічну територію. Так, українській церкві є матір'ю церква в Константинополі, а московській церкві є матір'ю церква в Києві».

  Окремо він вказав на те, що це було визнано раніше і самим московським патріархом Кирилом, який, перебуваючи з офіційним візитом в Константинополі, заявив, що «для нас Київ є наша батьківщина, є наша мати». «То ж, як бачите, речі з іншої точки зору викладено, і сьогодні ніхто не може стверджувати, що московська церква є материнською церквою для України. Це - історично і канонічно, і в усіх відношеннях парадоксально стверджувати щось подібне», - підкреслив митрополит Елпідофор.

  За його словами, природнім є і те, що як тільки виникає незалежна держава, «природним наслідком для неї є створення своєї незалежної церкви».

  Член Синоду ВП також додав, що рішення про надання автокефалії належить виключно Вселенському патріарху і Синоду Константинопольському, як це відбувалося з усіма патріархатами. «Патріархат Росії, Румунії, Болгарії, Сербії, Грузії, всі ці церкви прийняли власну автокефалію і патріархальний статус від ВП, не було співпідписів інших церков, не було ніякого спільного прийняття рішень, - заявив митрополит він.

  Раніше, 4 липня, російське видання «Православие и мир» опублікувало інтерв'ю із впливовим грецьким ієрархом, стійким прихильником української автокефалії, членом Синоду Вселенської патріархії Елпідофором. 

  Між тим, у російській версії інтерв'ю було подано не в стандартній формі запитання-відповіді, а у формі цитат і непрямої мови, а самі запитання журналістів звучали як коментарі. При цьому коментування видання зайняло більше місця, ніж відповіді спікера. 

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ