Угорщина об’єдналась з Румунією для протистояння українському закону про освіту

Угорщина об’єдналась з Румунією для протистояння українському закону про освіту
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійятро

Міністр закордонних справ Угорщини, перебуваючи з візитом у Румуні, заявив, що Будапешт і Бухарест разом виступають проти нового освітнього закону України

Угорщина і Румунія разом виступають проти нового українського закону «Про освіту», а також законопроектів про мову та громадянство.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійятро, повідомляє «Радіо Свобода».

Говорячи про результати зустрічі з румунським колегою Теодором Мелешкану, він зауважив, що Угорщина зацікавлена у створенні і збереженні стратегічного контакту з Румунією в цьому питанні, адже «набагато краще створювати історії успіху, ніж мати справу з конфліктами».

На його думку, український освітній закон суперечить угоді про асоціацію між Україною та ЄС. В результаті, ухвалення закону було як «удар у спину» Угорщині і Румунії. 

Також занепокоєння в МЗС Угорщини викликає розгляд Радою законопроектів про мову та громадянство. Сійярто наголосив, що в Україні живе понад півмільйона угорців і румунів, через що дві країни виступають у цьому питанні разом. 

Він додав, що якщо Рада законодавчо ухвалить пропозиції, запропоновані парламентською комісією з питань культури, мовно-освітні можливості угорської та румунської меншин будуть значно звужені, а проти цього Угорщина та Румунія боротимуться спільно. 

Нагадаємо, уряд Угорщини вирішив блокувати всі подальші рішення Європейського союзу, спрямовані на зближення ЄС з Україною. Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом Порошенком закону «Про освіту».

Згідно із законом «Про освіту», який нещодавно вступив у дію, право нацменшин на навчання рідною мовою залишається, проте скорочується обсяг використання ними в навчальному процесі рідної мови, і збільшується – державної.

Закон надаватиме особам, які належать до національних меншин, можливість отримувати освіту своєю рідною мовою у дитячих садках та початкових школах (1-4 клас), але починаючи з 5-го класу (тобто у середній та старшій школі) вони навчатимуться державною мовою.

Виняток із загального правила становлять школярі з числа нацменшин, які почали навчатися до 1 вересня 2018 року. До 1 вересня 2020 року вони зможуть вчитися за колишніми правилами, потім поступово збільшуватиметься кількість предметів, які викладають українською.

Детальніше читайте: В Угорщині занадто мало українців, щоб їх навчали українською? Посол Ерно Кешкень коментує скандальний закон «Про освіту»

Читайте також статтю: Новий закон «Про освіту». Депутати шоковані тим, за що проголосували

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: