Натисніть «Подобається», щоб читати
  Glavcom.ua в Facebook

  Я вже читаю Glavcom в Facebook

  Україна не отримає від ЄС третій транш у 600 млн євро

  • Розсилка
  Україна не отримає від ЄС третій транш у 600 млн євро

  Водночас, Єврокомісія почала роботу над четвертою програмою макрофінансової допомоги проведення реформ в Україні

  Європейська комісія не виплатить третій транш макрофінансової допомоги Україні у розмірі 600 млн євро в рамках програми, затвердженої в 2015 році.

  Про це йдеться в заяві на сайті Єврокомісії.

  Єврокомісія зазначає, що Україна виконала більшу частину зобов'язань, узгоджених з ЄС. Серед них - важливі заходи щодо підвищення прозорості управління державними фінансами; запуск судової та адміністративної реформ; просування поточних реформ в енергетичних секторах, поліпшення бізнес-середовища та зміцнення систем соціального захисту.  Однак, транш неможливий через невиконання Україною наступних 4 вимог: зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, закон про кредитний реєстр НБУ і перевірка інформації про бенефіціарних власників компаній.

  «На цьому тлі Комісія не може виплатити останній транш поточної програми. Ми закликаємо Україну зберегти імпульс реформ у багатьох областях, які успішно просунулися вперед, і завершити заходи, які були виконані в рамках поточної програми», - йдеться в заяві.

  У заяві Єврокомісії зазначається, що Україна отримала два транші на загальну суму 1,2 млрд євро з передбачених 1,8 млрд євро макрофінансової допомоги (MFA). Термін поточної програми закінчується на початку січня 2018 року.

  Водночас, Єврокомісія почала роботу над четвертою програмою макрофінансової допомоги проведення реформ в Україні

  Довідка:

  Маркофінансова допомога – це довготерміновий кредит із дуже низькими відсотками, який ЄС надає державам-партнерам. Ці кошти надходять до державного бюджету і можуть бути використані для погашення бюджетного розриву.

   

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ