Українські воїни візьмуть участь у марафоні морської піхоти США

Українські воїни візьмуть участь у марафоні морської піхоти США

Минулого року українські бійці вперше взяли участь у марафоні морської пехоти США 

Фото: Укрінформ

У щорічному забігу поранених військових беруть участь тисячі солдатів з усього світу

10 українських бійців візьмуть участь у 42-му марафоні морської піхоти США. І хоча змагання відбудуться в кінці жовтня, хлопці вже почали готуватись.

Три роки тому Павло Солоха пішов боронити батьківщину на схід. Літо у найгарячіших точках. А потім потрапив в Іловайський котел, де отримав важке поранення.

«Їхав машиною, попало 3 снаряда по машині. І потім ще в кінці, як я вже виповз з машини, мені вдалося підвестися, і в останній момент снайпер влучив біля серця, куля на виліт», – розповів ветеран АТО Павло Солоха.

Він провів  2 роки в лікарнях, пройшов реабілітацію. Бійця виписали і з клініки він одразу пішов на тренування.

Юрій Дмитренко на схід пішов добровольцем. Півтора року тому хлопець втратив ногу, намагаючись врятувати побратимів.

«У нас одна розвідувальна група попала в засідку, вона прочісувала сіру зону. І попалив в засідку. Підірвались на міні. Я був у складі другої групи. Яка їх евакуйовувала і під час бою. Зайшов на мінне поле і теж підірвався», – згадав ветеран АТО Юрій Дмитренко.

Він почав займатись спортом цього року, вже у госпіталі. Під час реабілітації встиг двічі взяти участь у змаганнях з бігу та кросфіту. Каже, що на спорт надихнули американські ветерани.

Уже в жовтні Юрій разом із Павлом та ще 8 ветеранами АТО пробіжать марафон морської піхоти США. У щорічному забігу поранених військових беруть участь тисячі солдатів з усього світу. Українці бігтимуть уже вдруге. Очолює команду – Вадим Свириденко.

Під час боїв за Дебальцеве чоловік втратив і руки, і ноги. Проте це не завадило йому торік подолати дистанцію першим серед українців.

«Це надзвичайна подія коли сотні тисяч людей виходять і підтримують цей марафон. Фотографії загиблих всі показують і їм віддають шану», – розповів ветеран АТО, уповноважений президента з питань реабілітації воїнів АТО Вадим Свириденко.

Бійці з ампутацією та ті, які отримали важкі травми, бігтимуть чверть марафону. Решта 5 – повний. А це 42 кілометри. Хлопці сподіваються, що своїм прикладом зможуть надихнути поранених бійців на нові перемоги.

 

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів

Читайте також

Дата публікації новини: