В Інституті Патона виявили незаконну фабрику Bitcoin

  На одному з об'єктів Інституту електрозварювання ім. Патона СБУ і Нацполіція виявили незаконну фабрику Bitcoin
  Слідчі Святошинського управління поліції і Служби безпеки України виявили на території ДП «Лікувально-оздоровчий ІЕЗ ім. Патона» 200 одиниць комп'ютерного обладнання для генерації криптовалюти Bitcoin, які працювали з порушенням законодавства України. Про це йдеться в постанові Святошинського районного суду міста Києва, опублікованому в
  • 10 Серпня, 14:53
  • Розсилка

  На одному з об'єктів Інституту електрозварювання ім. Патона СБУ і Нацполіція виявили незаконну фабрику Bitcoin

  Слідчі Святошинського управління поліції і Служби безпеки України виявили на території ДП «Лікувально-оздоровчий ІЕЗ ім. Патона» 200 одиниць комп'ютерного обладнання для генерації криптовалюти Bitcoin, які працювали з порушенням законодавства України. Про це йдеться в постанові Святошинського районного суду міста Києва, опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

  Ймовірно, мова йде про басейн Лікувально-відновлювального центру (ЛВЦ), який розташований у Києві за адресою вул. Ракетна, 24-а. В лікувально-відновлювальному центрі журналісту Delo.UA по телефону відповіли, що «басейн не працює і працювати не буде».

  У постанові суду йдеться, що під час досудового розслідування встановлено, що кілька осіб за попередньою змовою, переслідуючи особисту корисливу зацікавленість, вирішили здійснити підробку банківських документів. Слідчі відзначають, що випуск і обіг грошових сурогатів криптовалюти Bitcoin на території України заборонені згідно з ч. 2 ст. 32 Закону України «Про Національний банк України». У документі також наголошується, що ці процеси порушують вимоги Законів України «Про Національний банк України», «Про банки і банківську діяльність», статті 9 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», згідно з якою платіжні організації платіжних систем, учасники платіжних систем та оператори послуг платіжної інфраструктури мають право здійснювати діяльність в Україні тільки після їх реєстрації шляхом внесення відомостей про них до Реєстру. Порядок такої реєстрації визначено «Положенням про порядок реєстрації платіжних систем, учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури», затвердженим постановою Правління НБУ від 04.02.2014 № 43.

  Слідчий зазначив, що для реалізації злочинного наміру в непрацюючому басейні ЛВЦ були розміщені 200 одиниць комп'ютерного обладнання, так звані «Майнери». При цьому ніяких договорів не було укладено, так як згаданій вище групі сприяли посадові особи Лікувально-відновного цента.

  «Надалі отримана криптовалюта використовується як засіб платежу шляхом здійснення обмінних операцій на електронні гроші офіційних платіжних систем, шляхом підробки електронних платіжних доручень та інших банківських документів», - акцентується в постанові суду. Надалі частина згенерованої валюти з використанням гаманців електронних платіжних систем конвертується і перекладається на банківські рахунки підприємств з ознаками фіктивності. З них зазначені кошти перераховуються на карткові рахунки зловмисниками і переводяться в готівку.

  Слідчий Нацполіціі під час засідання суду зазначив, що інформація була отримана від свідка - співробітника СБУ, який отримав інформацію про це на початку липня 2017 року.

  Суд дозволив Нацполіціі провести огляд за адресою басейну Лікувально-відновлювального центру з метою розшуку і вилучення речей та документів, пов'язаних з генерацією Bitcoin.

  Коментарі ()
  1000 символів залишилось
  НАЙПОПУЛЯРНІШЕ