В Єрусалимі знесли подаровану росіянами статую царя Давида

В Єрусалимі знесли подаровану росіянами статую царя Давида
В Єрусалимі знесли подаровану російським фондом статую царя Давида

Ізраїльтянам не подобалося вухо на статуї царя Давида

На горі Сіон в Старому місті Єрусалиму знесли пам'ятник царя Давида, який близько 10 років тому був встановлений російським благодійним фондом Святителя Миколи Чудотворця. Раніше статую не раз псували і не завжди швидко реставрували.

Історик-релігієзнавець Михайло Тувалу став свідком демонтажу пам'ятника і опублікував на своїй сторінці в Facebook відеозапис та фотографії.

Відзначимо, згідно з другою біблійною заповіддю з десяти, даних Богом Мойсею, скульптурне зображення людини заборонено. Дозволяються пам'ятники, в яких є якась вада на обличчі або особа повинна бути зображена більш-менш абстрактно. З цієї причини релігійні ортодокси негативно сприйняли установку в Старому місті пам'ятника і періодично відбивали на ньому фрагменти особи. В даний час цар Давид фактично безносий.

Як раніше пояснював рабин гори Сіон Мордехай Гольдштейн, передбачалося, що особа царя буде виконана в більш абстрактній манері, але в початковий проект було внесено зміни. Рабин відзначав, що проблема полягає в формі вуха цього пам'ятника.

«Якщо вуха немає або є в наявності дефект, при якому вухо наполовину відрізане, - ця конструкція має право на існування. Так постановив при обговоренні статуї найбільший духовний авторитет рабин Йосеф Шалом Ельяшів. Тому що не існує скульптури людини без вух. Але якщо, дивлячись на статую Давида, у нас створюється враження, що вухо ціле і неушкоджене і лише приховано за волоссям - тоді це недозволено», - пояснював Гольдштейн.

Пам'ятник Царю Давиду встановили в Єрусалимі неподалік від передбачуваної гробниці царя ( «Кевер Давид»), під стінами церкви Успіння Богородиці в жовтні 2008 року. Відлита з бронзи статуя легендарного царя іудеїв ізраїльській владі подарував благодійний фонд Святителя Миколая чудотворця, який є некомерційною організацією. На освячення пам'ятника приїжджала російська делегація зі 120 чоловік.

Автором проекту був скульптор Олександр Дьомін. У підготовці пам'ятника брав участь Олександр Устенко, директор заводу «Літ-Арт», де відливали статую.

Коментарі — 0

Авторизуйтесь , щоб додавати коментарі
Іде завантаження...
Показати більше коментарів
Дата публікації новини: